Narodowa Gala Boksu. Komentarze po gali na Stadionie Narodowym

W piątek została zorganizowana Narodowa Gala Boksu na Stadionie Narodowym w Warszawie, która miała uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety, wydarzenie raczej nie przejdzie do annałów polskiego sportu. W Internecie pojawiło się sporo krytycznych komentarzy. - "Trzeba mieć niebywały tupet, żeby z takimi umiejętnościami stawać na zawodowym ringu"- pisał były dziennikarz, Michał Majewski.
Marcin Najman Marcin Najman Andrzej Iwanczuk/REPORTER / REPORTER

Impreza zapowiadała się jako wielkie święto boksu - Stadion Narodowy, legendarny Michael Buffer jako konferansjer, a wydarzenia miała uświetnić Edyta Górniak. Wszystko to odbyło się również pod patronatem senator Anny Marii Anders. Ale na trybunach nie zasiadło zapowiadanych 17 tysięcy widzów.

Kibice zauważają, że jednym z zabawnych momentów tej gali było zapowiadanie walki Marcina Najmana przez Michael Buffera. Legendarny ring announcer wielkich walk bokserskich, który zasłynął z zapowiadania Mike Tysona czy Lennoxa Lewisa teraz zapowiadał walkę Marcina Najmana, który stoczył 20 walk w zawodowym boksie. 

Edyta Górniak podczas konferencji prasowej zapowiadającej Narodową Galę Boksu Edyta Górniak podczas konferencji prasowej zapowiadającej Narodową Galę Boksu fot. materiały prasowe

Sam Najman nie walczył długo, bo już w czwartej rundzie doszło kuriozalnej sytuacji. Najman zdecydował się poddać walkę, w której i tak nie było zbyt wiele akcji. Zawodnik argumentował to kontuzją barku, ale zgromadzeni kibice po prostu wygwizdali organizatora gali.  

Walka Izuagbe Ugonoha z Fredem Kassim też rozczarowała. Polak przez pierwsze dwie rundy boksował bardzo dobrze, ale w trzeciej doszło do dziwnego zdarzania. 

Kassi najpierw stwierdził, że zmaga się z bólem nogi, potem dodał, że chodzi również o ból głowy i zdecydowano się na zakończenie pojedynku. W szoku byli wszyscy, łącznie z komentatorami gali, a mocny wpis zamieścił także Sebastian Szczęsny z TVP. 

Zirytowani poziomem gali byli także inni dziennikarze i kibice. Oto niektóre z ich komentarzy.