Boks. Najbrutalniejsze kontuzje podczas pojedynków [WIDEO]

W boksie czasami nie warto mieć twardą szczękę. Zbyt duża odporność na ciosy może się zemścić na zawodniku w postaci poważnych kontuzji. Przedstawiamy państwu kilka takich przypadków.
Lebedev Lebedev screen

Denis Lebedev vs. Guillermo Jones

Przez długą część walki Denis Lebedev walczył z mocno opuchniętym okiem. Bokser popisał się wielką wolą walki i z dużą determinacją, mimo kontuzji, napierał na Guillermo Jonesa. Skończyło się nokautem, ale publiczność doceniła jego ogromne starania.

Kevin Mitchell vs Jorge Linares Kevin Mitchell vs Jorge Linares screen

Kevin Mitchell vs. Jorge Linares

Walka Kevina Mitchella z Jorge Linaresem przypominała uliczną bijatykę. Pięściarze mocno okładali się przez cały pojedynek, momentami zapominając o obronie. Mocniej oberwał Mitchell, który kończył walkę z wielką opuchlizną nad lewym okiem.

Kevin Mitchell Kevin Mitchell screen

Kevin Mitchell vs. Jorge Linares

Tak wyglądała twarz Mitchella jeszcze kilka dni po walce.

Witalij Kliczko Witalij Kliczko screen

Lennox Lewis vs. Witalij Kliczko

Jedna z najlepszych walk w historii wszech wag. W ostatnim pojedynku w karierze Lennox Lewis zmierzył się z Witalijem Kliczko. Ukrainiec wygrywał na punkty, ale przegrał, bo Lewis kilkoma potężnymi ciosami zmasakrował mu twarz. Sędzia zakończył pojedynek przed 7 rundą.

Kliczko Kliczko screen

Lennox Lewis vs. Witalij Kliczko

Na łuk brwiowy Ukraińca lekarze musieli założyć aż 60 szwów!

Rahman Rahman screen

Evander Holyfield vs. Hasim Rahman

Evander Holyfield w 2002 roku był bezlitosny wobec Hasima Rahmana. Były mistrz świata wagi ciężkiej wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Sędzia musiał przerwać pojedynek, bo głowa Rahmana wyglądała przerażająco.

Morales Morales screen

Marcos Maidana vs. Erik Morales

Pojedynek, który warto obejrzeć kilka razy. Wiele szybkich i skutecznych akcji. Zwycięzcą został Marcos Maidana, który "zamknął" prawe oko Erikowi Moralesowi.

Morales Morales screen

Marcos Maidana vs. Erik Morales

Twarz Moralesa dzień po walce. Przez długi czas nie widział na oko.

Sydorenko Sydorenko screen

Nonito Donaire vs. Wołodymyr Sydorenko

Nonito Donaire dosłownie zniszczył Wołodymyra Sydorenko. Ukrainiec leżał na deskach już w pierwszej rundzie. Potem powtórzyło się to jeszcze kilkakrotnie. Dotrwał zaledwie do czwartej rundy. W tym czasie Donaire zdążył rozkwasić mu twarz. Sydorenko kończył walkę skąpany we krwi.

Prowodnikow Prowodnikow screen

Chris Algieri vs. Ruslan Prowodnikow

Jedyny poszkodowany w naszym zestawieniu, który wygrał swoją walkę. Ruslan Prowodnikow, mimo rozbitego oka zdołał obronić pas mistrza świata WBO w walce z Chrisem Algierim. Gdy sędzia odczytał werdykt oszalał ze szczęścia.

Prowodnikow Prowodnikow screen

Chris Algieri vs. Ruslan Prowodnikow

Po walce bokser był szczęśliwi i chętnie pokazywał swoje oko reporterom.