Najlepsze nokauty polskich bokserów [WIDEO]

W nocy z soboty na nadzielę Krzysztof Głowacki będzie bronił mistrzowskiego pasa federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Z tej okazji przypominamy 10 polskich nokautów, które zapadły nam w pamięć.

Dariusz Michalczewski vs Roberto Dominguez

Nokaut od 5:10

Dariusz Michalczewski efektownym lewym hakiem już w drugiej rundzie zakończył walkę z Roberto Dominguezem. W ten sposób pierwszy raz w karierze obronił pas mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej. To był jeden z jego najbardziej efektownym nokautów.

Tomasz Adamek vs Thomas Urlich

Nokaut od 2:57

Tomasz Adamek, podobnie jak Dariusz Michalczewski, swoją pierwszą obronę mistrzowskiego pasa (wagi półciężkiej) zakończył w fantastycznym stylu. Polak w 2006 roku w Niemczech pokonał Thomasa Ulricha posyłając go na deski prawym sierpowym już w szóstej rundzie. Rywal nie był w stanie kontynuować walki.

Tomasz Adamek vs Johnathon Banks

Johnathon Banks do 2009 roku wygrał 20 walk. Był niepokonany, dlatego dostał szansę na zdobycie tytułu mistrza świata IBF w kategorii junior ciężkiej. Fantastyczna passa Amerykanina została jednak przerwana przez Tomasza Adamka. Broniący tytułu Polak w ósmej rundzie dwa razy posłał Banksa na deski. Szczególnie ten pierwszy nokdaun zasługuje na wielkie słowa uznania. Zdaniem wielu ekspertów to jedna z najlepszych walk w karierze "Górala".

Artur Szpilka vs Mike Mollo

Nokaut od 3:12.

Fantastyczny nokaut z 2013 roku Artura Szpilki, który powalił na daski Mike'a Mollo był prawdziwym hitem w amerykańskich stacjach telewizyjnych. Starcie Polaka wybrano nawet jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych tego dnia. To duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że w rankingach stacji ESPN najczęściej widzimy mecze NBA, baseball i futbol amerykański.

Artur Szpilka vs Mike Mollo II

Amerykanie zachwyceni pierwszą walką Szpiki z Mollo jeszcze tego samego roku zorganizowali pojedynek rewanżowy. Pięściarze po raz drugi stworzyli znakomite widowisko. W 3. rundzie na deskach leżał Polak. Cios Mollo nie był jednak wystarczająco mocny, aby skończyć walkę. W 5. rundzie losy walki się odwróciły. Lewy sierpowy Szpilki posłał Amerykanina na deski i zakończył walkę.

Andrzej Fonfara vs Samuel Miller

Nokaut od 10:47

W 2013 roku Andrzej Fonfara aspirujący do walki o mistrzostwa świata w wadze półciężkiej stoczył pojedynek z Samuelem Millerem. Kolumbijczyk nazywany królem nokautu tym razem sam stał się ofiarą. Był liczony już w pierwszej rundzie. W drugiej Fonfara fenomenalnym uderzeniem zakończył walkę.

Andrzej Fonfara vs Julio Cesar Chavez Jr.

O niszczycielskiej sile lewej pięści Andrzeja Fonfary przekonał się także Julio Cesar Chavez Jr. w walce o pas WBC International wagi półciężkiej. W 9. rundzie Chavez padł na deski. Co prawda wstał, ale nie był już w stanie wyjść do 10. rundy. Patrząc na nokaut wcale mu się nie dziwimy.

Mariusz Wach vs Christian Hammer

Nokaut od 23:35.

W lipcu 2010 roku po ponad rocznej przerwie wynikającej z kontuzji Mariusz Wach wrócił na ring w wielkim stylu. W 6. rundzie po świetnej kombinacji ciężko znokautował Christiana Hammera.

Mariusz Wach vs Kevin McBride

Nokaut od 1:00.

Rok później Mariusz Wach już w 4. rundzie brutalnie znokautował Kevina McBride'a i zdobył pas WBC International w wadze ciężkiej. Przypomnijmy, że Po ponad półrocznej przerwie Wach wraca na ring i wystąpi 14 maja w hali "Azoty" w Kędzierzynie-Koźlu. Jego rywalem będzie Marcel Luiz Nascimento.

Krzysztof Głowacki vs Marco Huck

W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć bohatera gali w Nowym Jorku. Polak w nocy z soboty na nadzielę będzie walczył ze Stevem Cunninghamem. Polak broni mistrzowskiego pasa, który zdobył w sierpniu 2015 po efektownym zwycięstwie nad Niemcem Marco Huckiem. Fenomenalny nokaut Głowackiego został okrzyknięty "sensacją roku". Trzeba przyznać, że wygląda imponująco!