Boks. Wygrane i upadki Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka [WIDEO]

Jeden z najzdolniejszych polskich bokserów zawodowych po raz kolejny pokazał hart ducha i serce do walki. Kilka miesięcy po przedawkowaniu środków antydepresyjnych, znów wyszedł na ring i obronił pas mistrza świata wagi junior ciężkiej WBC. Przypomnijmy jego karierę.

Wczesny start i pierwszy pas

Włodarczyk bardzo krótko boksował jako amator. Pierwszą zawodową walkę stoczył w 2000 roku jako 19-latek. Znokautował wówczas Bułgara Andrieja Georgiewa. Rok później po pokonaniu Włocha Vincenzo Rossitto zdobył pas interkontynentalnego Mistrza Świata federacji IBF.

Pierwsza porażka

W kwietniu 2003 roku Włodarczyk pierwszy raz schodził z ringu jako pokonany. Walkę z Pavlem Melkomianem przegrał w niecodziennych okolicznościach. Rosjanin nie mógł kontynuować pojedynku po 5 rundzie, z powodu rozciętego łuku brwiowego i sędziowie orzekli jego wygraną na punkty.

Polak mistrzem świat

Po serii wygranych walk o mniejszą stawkę, Włodarczyk dostał szansę pojedynku o mistrzostwo świata federacji IBF. 25 listopada 2006 pokonał na punkty Amerykanina Steve'a Cunninghama zdobywając pas.

Przegrany rewanż z Cunninghamem

Pół roku po walce z Amerykaninem doszło do rewanżu. Walk znów skończyła się werdyktem na punkty, tym razem jednak na korzyść Amerykanina. Włodarczyk poniósł drugą porażkę w karierze i stracił pas.

Do dwóch razy sztuka z Fragomenim

Kolejnym celem Włodarczyka był pas federacji WBC, w kategorii junior ciężkiej. który był własnością Włocha Giacobbe Fragomeniego. Pierwsza walka obu pięściarzy zakończyła się remisem. W drugim starciu w Polak posłał rywala na deski zdobywając tytuł mistrza świata WBC.

Kontrowersyjna wygrana z Palaciosem

Po pewnej obronie pasa w pojedynku z Jasonem Robinsonem z USA, w kwietniu 2011 roku Włodarczyk zmierzył się z Francisco Palaciosem. Po nudnej, mało efektownej walce sędziowie orzekli niejednogłośnie wygraną Polaka. Portorykańczyk nie krył rozczarowania takim werdyktem, był przekonany, że wyraźnie prowadził na punkty.

Włodarczyk trafił do szpitala

21 lipca 2011 bokser trafił do szpitala na oddział detoksykologiczny po przedawkowaniu środków antydepresyjnych. Bokser sięgnął po nie z powodów problemów osobistych. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach Włodarczyk opuścił szpital.

Powrót w mistrzowskim stylu

Włodarczyk powrócił na ring w wielkim stylu. 30-ego listopada 2011 roku pokonał przez nokaut Australijczyka Danny'ego Greena. Walka odbyła się w Perth. Polak przegrywał na punkty jednak w końcówce walki uzyskał przewagę i serią ciosów w 11. rundzie powalił rywala na deski broniąc tytuł i pas WBC.

Więcej o: