Boks. Włodarczyk pokonuje Palaciosa na punkty

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
25
Po walce:

Krzysztof Włodarczyk wygrał i to tyle jeśli chodzi o dobre informacje. Walka rozczarowała, a Polak pokonał rywala po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Od samego początku walki to Palacios chciał przejąć inicjatywę, a Polak mądrze się bronił, wysoko trzymając gardę. Pretendentowi nie wystarczyło jednak umiejętności, aby zagrozić Włodarczykowi.

Potem lepiej spisywał się już mistrz świata, który kontrolował to co działo się w ringu. Nieliczne próby ataku dochodziły celu. Polak często zmuszał rywala ucieczki.

Najbardziej niezadowoleni byli kibice, którzy gwizdali i buczeli zarówno w czasie, jak i po walce.

Sędziowie nie byli jednomyślni. Dwaj przyznali zwycięstwo Polakowi: 116:114 i 118:112, a jeden uznał, że lepszy był Palacios: 115:114.

Po walce Włodarczyk próbował się usprawiedliwiać: - Francisco nie podjął żadnego ryzyka, wyprowadzał jeden, dwa, trzy ciosy, które wyłapywałem na ręce, starałem się je blokować i kontrować, ale nie zawsze wychodziło. Umiejętnie schodziłem z linii ciosu, kilka razy mnie trafił, ale nie były to ciosy oszałamiające - powiedział. - Wydaje mi się, że kiedy przyjeżdża się do kraju wroga, kiedy się krzyczy, że się odbierze pas, to trzeba podjąć ryzyko. Uważam, że boksowałem dobrze technicznie, a on nie podjął ryzyka - dodał.


0:37 Ostatni sędzia 118-112 dla Włodarczyka i Polak pozostaje mistrzem świata!


0:36 Pierwszy sędzia: 116 - 114 dla Włodarczyka. Drugi sędzia 115-114 dla Palaciosa!


0:35 Włodarczyk przez mikrofon dziękuje publiczności. Palacios rozmawia z kamerą. Pozdrawia swoją żonę i urodzone dzisiaj dziecko.


0:34 Czekamy na oficjalny werdykt.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


XII runda:

Na początku rundy pięściarze przyjaźnie się przytulili. I w takim też nastawieniu "przeszli" przez całą rundę, jak i przez większość walki. Przed sędziami trudna decyzja. Żaden z zawodników nie zasłużył na zwycięstwo. Musimy poczekać na wynik. Palacios na pięć sekund przed końcem już trzymał podniesione ręce w geście triumfu... Nie wiadomo za bardzo dlaczego.


XI runda:

Palacios przed walką zapowiadał wojnę. Bokserzy przed pojedynkiem chyba jednak podpisali rozejm. Włodarczy próbował zaatakować, zmusił rywala bo błędu, ale gdy ten stał wyprostowany z opuszczonymi rękami to szybko się cofnął. Dziwne zachowanie Polaka. Pod koniec rundy mistrzowi świata udało się raz mocno trafi rywala prawym sierpowym. Runda z minimalną przewagą Włodarczyka. A gwizdy coraz głośniejsze. Na szczęście już tylko jedna runda.


X runda:

Na początek dwa lewe proste Włodarczyka. Niecelne. Potem zaatakował Palacios. Trafił przynajmniej w rękawice rywala. Wrzawa na trybunach pojawia się nawet, gdy którykolwiek z zawodników trafi w powietrze. Lepszych ciosów nie ma. Palacios "robi" kilometry krążąc wokoło ringu.


IX runda:

"Jedziesz Diablo" - rozległo się z trybun na początku rundy. Ale Diablo wcale nie "jedzie". Chyba chce wygrać na punkty. Jako mistrz świata ma na to duże szanse. Palacios bez problemu uniknął nielicznych prób ciosów Włodarczyka. Najbardziej spocą się chyba sędziowie, którzy będą musieli oceniać ten pojedynek.


VIII runda:

Runda dla nikogo. Pięściarze po jednej trochę ciekawszej rundzie wrócili do poziomu z początku pojedynku. Mało prób, jeszcze mniej czystych uderzeń. Coraz więcej gwizdów na trybunach.


VII runda:

Od początku rundy wzmógł się doping kibiców, którzy próbują zachęcić Polaka do śmielszych ataków. Skutecznie, Włodarczyk trochę się ożywił. Ta runda należała z pewnością do niego, choć nie była to jakaś miażdżąca przewaga. Palacios próbował się odgryźć, ale trafiał w powietrze.


VI runda:

Półmetek walki za nami. Bardzo nudny pojedynek. Trudno nawet ocenić który bokser prowadzi na punkty. Jeżeli nic się nie zmieni, to obaj zawodnicy nawet nie będą musieli korzystać z prysznica po walce.


V runda:

Kolejna bliźniacza runda. Pięściarze "tańczą" w ringu. Publiczność zaczyna gwizdać. Dopiero w ostatniej minucie Palacios spróbował serią zaatakować Włodarczyka, ale Polakowi udało się wszystkie ciosy zablokować. Portorykańczyk też raz uderzył mistrza świata nieprzepisowo w tył głowy.


IV runda:

Obraz walki się nie zmienia. Cały czas mądra obrona Włodarczyka i próby Palaciosa. W ostatniej minucie pretendent raz mocno trafił Polaka prawym sierpowym. W końcówce Włodarczyk zmusił rywala do cofnięcia się na liny, ten jednak w ostatniej chwili zdołał uciec.


III runda:

Na początku rundy Palacios spróbował zaatakować i nadział się na kontrę Włodarczyka, który trafił rywala w korpus. Pełna koncentracja Włodarczyka, który musi uważać na próbującego przejąć inicjatywę Palaciosa. Ciosów w tej rundzie niewiele.


II runda:

Palacios cały czas z opuszczoną gardą. Obaj pięściarze nie chcą jeszcze postawić na atak. Trochę aktywniejszy Palacios. Raz uderzał nieprzepisowo poniżej pasa i został upomniany przez sędziego. Włodarczyk koncentruje się na obronie. W końcówce próba ataku Palaciosa, ale Diablo robi świetny unik.


I runda:

Pierwsza runda za nami. Po pierwszej minucie anemicznie atakować próbował Palacios, ale garda Włodarczyka była na miejscu. Widać dobre przygotowanie szybkościowe Portorykańczyka. Pod koniec rundy Polak trafił rywala mocnym lewym sierpowym. Oprócz tego mistrz świata nie kwapił się do ataku.


23:45 Pierwszy gong wybrzmiał!


23:40 Hymn Polski wykonuje Marek Torzewski.


23:38 Hymn Portoryko. Palacios "przeżywa" go bardzo energicznie.


23:36 Mistrz świata Krzysztof Włodarczyk wchodzi na halę przy aplauzie publiczności i piosence zespołu AC/DC - "Thunderstruck".


23:33 Do ringu zmierza już Francisco Palacios.


23:29 Do rozpoczęcia pojedynku pozostało około 10 minut.


Przed pojedynkiem:

Dzisiejszy rywal Krzysztofa Włodarczyka nie przegrał jeszcze swojej karierze żadnego pojedynku. Z dwudziestu wygranych, trzynaście zakończył przed czasem. Polak w swojej karierze wygrał 44 razy (32 przed czasem), dwukrotnie zremisował i raz przegrał.

Francisco Palacios okazał się nieznacznie lżejszy od Krzysztofa Włodarczyka podczas oficjalnej ceremonii ważenia. Portorykańczyk wniósł na wagę 89,650 kg, zaś Polak 90,200 kg.

Pojedynek odbędzie się w Bydgoszczy w hali "Łuczniczka".


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia