Briggs cudem wytrzymał 12 rund, bezdyskusyjny triumf Kliczki

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
24
Do walki z Briggsem o pas mistrzowski federacji WBC wagi ciężkiej 39-letni Kliczko przystąpił z 40 wygranymi i tylko dwiema przegranymi. Bilans jego rywala, byłego czempiona organizacji WBO też robił wrażenie (51-5-1). W walce wieczoru w Hamburgu należało się spodziewać nokautu, bo obaj pięściarze zadziwiająco często kończą swoje walki przed czasem. Aż po 12-rundowym pojedynku silniejszy był jednak Witalij Kliczko.

Rówieśnik Kliczki był niemiłosiernie obijany od pierwszych sekund walki i szybko przestał się liczyć ze zwycięstwem w pojedynku z dominatorem ostatnich lat. To, że weteran boksu, który wznawiał karierę w ubiegłym roku, nie upadł na deski ani razu, też jest osiągnięciem - został dopiero trzecim pięściarzem, który przegrał z aktualnym mistrzem świata na punkty.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


XII runda Ostatnia runda pojedynku. Briggs złapał drugi oddech i nacierał na Kliczkę. Ciosy Amerykanina bardzo rzadkie, ale ich unikalność podnosi ich rangę w oczach publiczności. Ukrainiec spokojnie robi swoje i trafia na wiele sposobów. Koniec walki jednak po dwunastu rundach. Bezdyskusyjne zwycięstwo Witalija Kliczki.


XI runda Briggs zamroczony idzie do przodu, ale sam nie zadaje ciosów. Kliczko wygląda, jakby zmienił strategię i rezygnuje z nokautu. Amerykanin ma o co walczyć - tylko trzech bokserów wytrzymało 12 rund z Witalijem Kliczką. Za nami dosyć spokojna runda.


X runda Kliczko z impetem atakuje i wyprowadza serię ciosów. Przytrzymany na linach - Briggs nie miałby szans. Ukrainiec bardzo aktywny całą rundę, kosztowało to go wiele sił. Briggs zakrwawiony, ale nadal na nogach.


IX runda Uprzedzony przez arbitra Amerykanin się ożywia. Sędzia z Wielkiej Brytanii przerwał pojedynek na kilka sekund ku niezrozumieniu publiczności, po czym nakazał dalszą walkę. Briggs się chwieje i cały czas się cofa - widać, że chce już tylko uniknąć knock outu.


VIII runda Briggs na miękkich nogach wyszedł z narożnika. Zrezygnowany chce dotrwać do końca. Kliczko wstrzymuje rękę, nadal nie może skończyć walki, chociaż nie ma już praktycznie zagrożenia ze strony rywala. Kliczko opuszcza rękawice i celuje w rywala wzrokiem. Nic z tego, będzie IX runda.


VII runda Briggs stracił impet i pomysł na rywala. Wszystkie ataki są sygnalizowane i desperackie. Trener nakazuje iść do przodu, ale Briggs jest bezbronny. To może być początek końca dla byłego mistrza federacji WBO. Gong uratował Briggsa przed wylądowaniem na deskach.


VI runda Ukrainiec dyktuje warunki - zdobywa punkt za punktem, niemiłosiernie obija Amerykanina. Rywal może liczyć już tylko na znokautowanie Witalija Kliczki. Bliższy tego jest jednak mistrz świata.


V runda Powoli zaczyna widać zmęczenie pięściarzy - jest coraz mniej zwodów i więcej kontaktu. Briggs zadaje więcej uderzeń w korpus, ale nie może się wybronić przed prostymi. Briggs w jednej z akcji poszedł na całość i z pełnego zamachu uderzył Kliczkę, w ostatniej fazie ciosu się jednak trochę zawahał i nie trafił dokładnie.


IV runda Briggs trafia Kliczkę w pierwszych sekundach. Na twarzy Kliczki widać skupienie, Amerykanina - wahanie. Ukrainiec trafił kilka prostych w końcówce rundy - po gongu kończącym rundę Briggs z uśmiechem odprowadził spojrzeniem rywala.


III runda Amerykanin znowu nurkuje, by zadać cios - w efekcie kolejny raz dostaje w tył głowy. Mocne ciosy lądują na twarzy Briggsa, ten jednak nie drga. Znowu przewaga Kliczki, chociaż "The Connon" już zaczął trafiać Ukraińca.


II runda Briggs wyczekuje na błędy rywala i dopuszcza Kliczkę do siebie. Ten trafia kilka krótkich ciosów. Obaj pięściarze są mało ruchliwi i czekają na prostych nogach na ruch rywala. Amerykanin znacznie aktywniejszy niż I rundzie.


I runda Pierwsze starcie na korzyść Ukraińca. Kapitalny prawy sierpowy przed początkiem ostatniej minuty wyprowadził Kliczko. Briggs po każdym ataku nadziewał się na rękawicę starszego rywala. Amerykanin praktycznie nie zadał czystego ciosu. Kliczko trafiał za to precyzyjnie.


23:17 Początek walki


22:14 Michael Buffer prezentuje osiągnięcia pięściarzy. Liczba nokautów obu panów wygląda imponująco.


23:12 Hymny narodowe organizatorzy zaczęli od odegrania hymnu USA, zaraz po - Ukrainy - oba puszczone z taśmy bez zbędnego niekiedy śpiewanie na żywo...


23:08 Bicie dzwonu zawieszonego u sufitu O2 World w Hamburg, następnie wyjście Ukraińca na ring.


23:03 Wyjście Briggsa na ring poprzedził wystrzał z działa, gdy Amerykanin pojawił się na arenie towarzyszyły mu gwizdy z trybun.


22:56 Zaczyna się prezentacja zawodników. Intro Kliczki towarzyszył występ zespołu Unheilig z utworem "Große Freiheit".


22:48 Koniec walki Zaurbeka Baysangurowa z Eugenio Monteiro na gali w Hamburgu, następnymi pięściarzami, którzy pojawią się na ringu są Briggs i Kliczko.


22:47 Dla Kliczki walka z Briggsem ma być początkiem drogi do zakończenia kariery. Ukrainiec chce odejść jako mistrz, a ostatnią walkę planuje stoczyć w nowojorskiej Medison Square Garden w 40. rocznice legendarnego pojedynku pomiędzy Muhammadem Ali i Joe Frazierem.


22:38 Walka wieczoru pomiędzy Witalijem Kliczką a Shannonem Briggsem zwanym także "The Cannon" czyli "Działem" rozpocząć się ma o 22:45. Obecnie trwa jednak trzecia runda przedostatniego pojedynku gali bokserskiej w Hamburgu.


Briggs zapowiada, że w niczym nie przypomina rywali Witalija Kliczki z ostatnich walk i zamierza znokautować swojego rywala jak najszybciej. Amerykanin 30 walk w 13-letniej karierze skończył przez nokaut już w pierwszej rundzie! Eksperci są zgodni - będzie to najtrudniejsza walka Ukraińca od lat. Shannon Briggs jest byłym mistrzem świata WBO, ale w latach 2007-2009 miał problemy z prawem i nie prowadził zawodowej kariery pięściarza.

Broniący tytułu Ukrainiec waży 114 kg, a amerykański pretendent Shannon Briggs 119 kg. Ważenie odbyło się dzień wcześniej w Hamburgu.

- Mogę go znokautować zarówno w pierwszej, jak i w ostatniej rundzie. Wielu ludzi twierdzi, że jestem groźny tylko w pierwszym starciu. Zaufajcie mi, mogę znokautować przeciwnika również w ostatniej sekundzie walki - zarzeka się były mistrz WBO.

- Powiedz swojemu bratu [Władimirowi], by też przyniósł w sobotę rękawice. Pokonam was obu, tego samego dnia! - mówił podrażniony Briggs przed walką w odpowiedzi na naśmiewanie się Kliczki z astmy 38-letniego Amerykanina.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia