Boks. Jackiewicz przegrał walkę o pas IBF

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
18
Słoweniec przed walką zapowiadał, że pojedynek w słoweńskiej stolicy będzie rewanżem za porażkę z 2008 roku. Dwa lata temu w Katowicach Zaveck przegrał z Jackiewiczem w walce o tytuł mistrza Europy. W sobotę nie dał Polakowi szans.

Spośród trzech sędziów, tylko polski orzekł remis po 114. Reszta arbitrów zdecydowanie wskazała na obrońcę tytułu.

Słoweński pięściarz narzucił swój styl walki. Czekał na ataki Jackiewicza i kontrował prawym sierpowym. Większość rund akcentował gradem ciosów tuż przed gongiem kończącym starcie. Co prawda znaczna część uderzeń lądowała na rękawicach świetnie broniącego się pretendenta, ale akcje w ostatnich sekundach pojedynków robiły wrażenie na sędziach.

Polakowi brakowało pomysłu, na rozbicie gardy przeciwnika. Po skutecznej obronie, rzadko kiedy wyprowadzał kontratak.

Jackiewicz był siódmym polskim bokserem, który boksował o mistrzostwo świata. Pasy zdobyli Krzysztof Włodarczyk, Tomasz Adamek i Dariusz Michalczewski, zaś szans nie wykorzystali Andrzej Gołota, Maciej Zegan i Albert Sosnowski.


XII runda Polakowi dać zwycięstwo może tylko knockout. Zaveck, który od trzech rund sprawiał wrażenie zmęczonego, w finałowym starciu odżywa. Serie ciosów na korpus i głowę, akcentują zwycięstwo Słoweńca. Ostatni gong. Czekamy na werdykt sędziów, ale i bez niego wiemy, że Jackiewicz przegrał.


XI runda Jackiewicz, jeśli chce wyjechać ze Słowenii jako mistrz federacji IBF musi postawić wszystko na jedną kartę. Słoweniec, stara się wypracowaną przewagę "dowieźć" do końca walki. Zaveck, pod koniec każdej rundy przyspiesza, tak jest i tym razem. Grad ciosów spada na Polaka tuż przed gongiem.


X runda Każdy lewy na korpus Jackiewicza prowokuje prawy sierp Zavecka. Polak umiejętnie unika ciosu. Słoweniec bardzo zmęczony, ale wygrywa rundę. Pretendent w ferworze walki fauluje. Halę wypełniają gwizdy. Trwają długo po gongu kończącym dziesiąte starcie.


IX runda Polak przyjmuje większość ciosów na rękawice i ... i nic. Brakuje kontrataków. Sędzia ringowy wciąż przygląda się Jackiewiczowi. Może to go deprymuje? Końcówka zdecydowanie dla Słoweńca. Atak i klincz, to taktyka mistrza.


VIII runda Niesamowite tempo walki. Cios za cios w tej rundzie. Jackiewicz trafia tuż po gongu Słoweńca.


VII runda Bardzo wyrównana runda. Na koniec Jackiewicz "częstuje" Zavecka soczystym lewym prostym, który dochodzi do celu.


VI runda Słoweniec jest bardzo czujny i bardzo szybko od głębokiej obrony przechodzi do ataku. W tej rundzie Jackiewicz, jakby się przebudził, częściej przejmował inicjatywę. Słowak nieprzepisowo boksuje jeszcze po gongu.


V runda Jackiewicz "bada" gardę Zavecka lewym prostym. Słoweniec nie opuszcza rąk i wyprowadza serie niezwykle mocnych ciosów. Większość z nich ląduje na rękach Polaka.


IV runda Jackiewicz stara się skrócić dystans, wyprowadzając serie ciosów, niestety w gardę Słoweńca. Mistrz tylko na to czeka i kontratakuje w półdystansie. Po raz kolejny rundę kończy, udaną akcją Zaveck.


III runda Każda udana akcja Zavecka powoduje entuzjastyczną reakcję kilkunastotysięcznej publiczności. Słoweniec dominuje na ringu. Rundę kończy silnym akcentem, wyprowadzając serię ciosów.


II runda Szczelna garda Zavecka. Ciosy Jackiewicza rozbijają się o ręce Słoweńca. Polak szuka dziury w bloku. Aktualny mistrz czeka na ataki pretendenta, kontruje obijając prawym sierpowym Jackiewicza.


I runda Gong i ruszyli z narożników. Jackiewicz zaczął od ataku. Zaveck czeka na kontrę. Punktuje Polaka prawym prostym. Runda dla Słoweńca.


Podczas gdy spiker przedstawiał zebranym na arenie sportowej kibicom sylwetkę Jackiewicza, halę wypełniły gwizdy. To będzie trudna walka.


Słoweńska śpiewaczka wykonała Mazurka Dąbrowskiego. Wykonanie dość zabawne zważywszy na fakt, że często artykułowała polskie słowa niewyraźnie.


Na ringu pojawił się już Jackiewicz. Polaka wprowadziła atrakcyjna blondynka. Zaraz po nim przy dźwiękach piosenki Black Eyed Peas na arenę wszedł aktualny mistrz.


Walka wieczoru rozpocznie się o 22:30.


Panowie już kiedyś mieli przyjemność spotkać się na ringu. W 2008 roku niejednogłośnie wygrał Jackiewicz i obronił tytuł mistrza Europy. Tym razem gala bokserska odbędzie się w Słowenii.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia