Sport.pl

Boks. Szpilka rozbił Becka!

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
10
Rywal nie był łatwy - ma za sobą pojedynek o tytuł mistrza świata wszechwag, legitymuje się rekordem 29 zwycięstw, 20 nokautów, 9 porażek.

Ale ze Szpilką nie miał szans. Od początku było widać, kto jest szybszy, kto jest mocniejszy fizycznie i bardziej zmotywowany. Jamajczyk nie przegrał w pierwszej rundzie tylko dlatego, że jest bardzo doświadczony i szybko zorientował się, że nie może pójść z Polakiem na wymianę ciosów.

Dłużej niż trzy rundy bombardowania Polaka jednak nie wytrzymał, przyjął kilkanaście lewych sierpowych, chwiał się kilka razy, nie upadł, ale do czwartej rundy już nie wyszedł.


Tak relacjonowaliśmy walkę na żywo:


Koniec walki! Rywal nie wyszedł do czwartej rundy! Bombardowanie z trzeciej przyniosło skutek, dalsza walka nie miała sensu!


Trzecia runda:

Początek rundy wyrównany, rywal nawet zaatakował kilka razy, ale potem inicjatywę znów przejął Szpilka i był bardzo blisko nokautu! Po jednym z ciosów rywal zachwiał się, Polak ruszył za nim, a potem okładał go przez minutę! Beck jakoś wytrwał i ledwo doszedł do narożnika.


Druga runda:

Szpilka wciąż naciera, goni za rywalem, trochę za mało straszy prawą ręką, czeka od razu na cios kończący lewą. Jamajczyk spróbował w tej rundzie kilku ataków, ale wreszcie zabrakło mu sił i Szpilka zaatakował mocniej - trafił kilkoma lewymi sierpowymi, wydawało się, że powinien być koniec, ale rywal ma twardą szczękę.


Pierwsza runda:

Już widać, że rywal Szpilki to nie kelner. Zawodnik spokojny, doświadczony, ale od Szpilki słabszy fizycznie i wolniejszy. Polak walczy ostrożnie, nie ryzykuje, ale jest lepszy, przeważa, trafił już kilkoma lewymi. Raz był bliski powalenia rywala na deski. Jest dobrze!


22:26 Bokserzy popatrzyli sobie w oczy i zaraz początek walki!


22:24 Szpilce towarzyszy muzyka rap.


22:22 Beck wychodzi do ringu przy akompaniamencie ostrego rocka.


Przed walką:

Szpilka (7 zwycięstw, 5 nokautów) jest uznawany za największy talent w polskiej wadze ciężkiej, ale na razie nie bardzo wiadomo dlaczego. Być może źródła tego przekonania odkryją się w sobotę. Bokserskie dokonania 22-latka są dotąd skromne. On sam nie przeszedł dotąd bojowego testu w walce z mocniejszymi, ba, choćby z przeciętnymi pięściarzami. Szpilka stoczył bowiem zaledwie dwa pojedynki w najwyższej kategorii - obydwa zakończył nokautem w pierwszej rundzie - czytaj zapowiedź walki.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia