Don King: Mayweather to najlepszy bokser świata

Don King po raz kolejny skierował miłe słowa w kierunku Floyda Mayweathera Jr. Najlepiej rozpoznawalny promotor bokserski w historii przekonuje, że 34-letni Amerykanin jest najlepszym pięściarzem świata bez podziału na kategorie wagowe. King uznaje wyższość Mayweathera nad Mannym Pacquiao. O konfrontacji tych bokserów mówi się od wielu miesięcy.
- Mayweather to najlepszy bokser świata, jestem o tym przekonany. Bardzo szanuję Manny'ego Pacquiao i innych bokserów, ale mój wybór to Floyd. Wielka szkoda, że ostatnio trenuje tak mało. Jeśli chcesz być wybitnym pianistą, musisz trenować każdego dnia, miesiąc w miesiąc. Floyd jest bardzo zdecydowanym człowiekiem, ale potrzebuje wsparcia i pomocy. Jeśli pomoże się mu w pokonaniu wszystkich problemów, to zostanie on wielkim Mayweaherem - przekonuje King.

Mówiąc o pomocy dla Mayweathera, amerykański promotor ma z pewnością problemy natury prawnej, z jakimi od pewnego czasu boryka się bokser. Chociaż King najlepsze lata na pięściarskim rynku ma już za sobą, często zapewnia, że chętnie podjąłby się organizacji pojedynku "Pięknisia" z 34-letnim Pacquiao. O podpisanie umowy z Mayweatherem będzie mu jednak ciężko, gdyż w bokserskim środowisku ma reputację działacza na pierwszym miejscu stawiającego własne interesy.

Do amerykańsko-filipińskiej konfrontacji w wadze półśredniej nie dojdzie w najbliższych miesiącach. Pierwszą walkę po ponad rocznej przerwie Mayweather stoczy 17 września w Las Vegas, gdzie w potyczce o tytuł federacji WBC zmierzy się z Victrorem Ortizem. Z kolei "Pac-Mana" 12 listopada w tym samym mieście i hali (MGM Grand) czeka trzecia potyczka z Juanem Manuelem Marquezem, w której bronił będzie pasa organizacji WBO.

Więcej o boksie na Bokser.org ?