Boks. Czego nie wolno robić na obozach braci Kliczko

Bądź punktualny. Zachowuj się jak profesjonalista. Nie korzystaj z dodatkowych usług hotelowych. To tylko niektóre z zasad jakich muszą przestrzegać uczestnicy obozów przygotowawczych braci Witalija i Władymira Kliczków - w szczególności sparingpartnerzy ukraińskich czempionów. Za złamanie któregokolwiek punktu tego regulaminu grozi potrącenie z pensji bądź nawet wydalenie z austriackiego ośrodka treningowego, zlokalizowanego podalpejskiej miejscowości Going, gdzie od wielu lat obaj bracia przygotowują się do swoich pojedynków.
Ten swoisty zbiór nakazów i zakazów został opracowany pod przewodnictwem Emanuela Stewarda, trenera Władymira Kliczki.

- Takie zasady są niezbędne. To właśnie tutaj nauczyłem się dyscypliny - twierdzi Ola Afolabi, etatowy sparingpartner ukraińskich pięściarzy.

Oto kilka zasad jakich muszą przestrzegać uczestnicy obozów treningowych braci Kliczko.

1. Wszyscy sparingpartnerzy zobligowani są do pojawienia się w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek na sali dokładnie o siódmej rano. Pierwszy trening trwa do godz. 8. Nawet najdrobniejsze spóźnienie zostanie ukarane potrąceniem z wynagrodzenia o kwotę 150$.

2. Zachowuj się godnie w hotelu. Bądź uprzejmy dla wszystkich tutejszych pracowników. Pamiętaj, że twoje przewinienia negatywnie odbijają się na wizerunku "Teamu Kliczko ". Za niedostosowanie się do tego zalecenia, grozi wydalenie z obozu przygotowawczego.

3. Posiłki. Nie spóźniaj się i przychodź do jadalni ubrany zgodnie z wymogami higieny. Koszulki bez rękawów i czapki nie będzie tolerowanie.

4. Nie korzystaj z dodatkowo płatnych usług hotelowych - nie zamawiaj do pokoju jedzenia, drinków, nie korzystaj z płatnej telewizji. Jeżeli ktoś zdecyduje się na tego typu usługi, ich koszty zostaną potrącone z wynagrodzenia.

5. Otrzymasz specjalną kartę telefoniczną. Wszystkie rozmowy przeprowadzaj za jej pośrednictwem. Koszty połączeń wykonywanych z telefonu w pokoju hotelowym, zostaną potrącone z twojej wypłaty.

6. Szczegóły dotyczące metod treningowych nie mogą być omawiane z nikim spoza obozu braci Kliczko. Jeśli złamiesz tę regułę, zostaniesz wydalony z obozu przygotowawczego.

7. Wszyscy sparingpartnerzy powinni być w jak najlepszej formie fizycznej, by pomóc mistrzowi w osiągnięciu celu. Pamiętaj - znajdujesz się na obozie treningowym a nie w ośrodku wczasowym. Jeżeli ktoś nie spełni pokładanych w nim nadziei, może zostać wydalony.

8. Wynagrodzenia za tydzień sparingów są wypłacane w każdy poniedziałek. Nie ofiarowujemy zaliczek!

9. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z osobami odpowiedzialnymi za przebieg obozu. Dziękujemy Ci za wzięcie udziału w przygotowaniach, wierzymy w to, iż będzie to dla nas wszystkich znakomite doświadczenie.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?