Boks. 100 milionów dolarów dla Mayweathera

Po tym jak mistrz federacji WBO w wadze półśredniej i zarazem najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie wagowe, Manny Pacquiao (53-3-2, 38 KO), oficjalnie wyraził zgodę na dodatkowe testy antydopingowe w dowolnym terminie, w światowej prasie na powrót rozgorzała dyskusja na temat jego walki z Floydem Mayweatherem Jr. (41-0, 25 KO).
Prasa spekuluje, że Amerykanin może zarobić nawet 40 mln dolarów za swoją najbliższą walkę z Victorem Ortizem (29-2-2, 22 KO). Jeśli jednak, jak zapowiada, stanie po ewentualnym zwycięstwie do pojedynku z Filipińczykiem, może pobić absolutny rekord w wysokości honorarium za walkę, należący zresztą do niego i zarobić aż... 100 mln dolarów! Byłaby to więc najdroższa walka w historii boksu.

Szczegóły na razie nie są znane. Jedno z państw, nie ujawniono które, prawdopodobnie RPA lub jakiś kraj na Bliskim Wschodzie, zaoferowało Floydowi 100 mln, jeśli stoczy walkę z Pacmanem właśnie tam. Niezależnie od tego, czy owe plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, już w tej chwili gaża, którą za tę walkę Mayweather ma zagwarantowaną, jest astronomiczna i wynosi 50 mln dolarów! O honorarium Manny'ego media na razie nie spekulują. Z pewnością walka obu pięściarzy znacznie przebije wysokością wypłat dwa dotychczasowe rekordowe pojedynki, Holyfielda z Tysonem i właśnie Mayweathera z Oscarem De La Hoyą.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?