Sport.pl

Boks. Witalij Kliczko: Zrobię wszystko, by walka z Adamkiem była ekscytująca

Opadają powoli emocje po sobotnim pojedynku o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, w którym Władymir Kliczko pokonał na punkty Davida Haye. Teraz uwaga sympatyków królewskiej dywizji zacznie koncentrować się na wrześniowej walce Tomasza Adamka z czempionem WBC - Witalijem Kliczką.
Polak w przeciwieństwie do "Hayemakera" nie ma zwyczaju prowokować swoich rywali przed pojedynkami i napędzać w ten sposób zainteresowania kibiców. Fakt ten nie martwi jednak specjalnie starszego z braci Kliczko, który w jednym z wywiadów stwierdził, iż on sam zrobi wszystko, by pojedynek z "Góralem" był jak najbardziej ekscytujący dla bokserskich fanów.

- Postaram się uczynić wszystko co w mojej mocy, by kibice nie byli znudzeni naszą konfrontacją. W boksie niezwykle rzadko zdarzają się pojedynki podobne do siebie jak dwie krople wody. Mogę zagwarantować wam, że starcie z Adamkiem będzie ekscytujące, dramatyczne i dostarczy wszystkim sporo radości - zapewnił "Dr Żelazna Pięść".

- Przestrzegam przed lekceważeniem mojego przeciwnika. Adamek jest byłym mistrzem świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej, a teraz będzie próbował odebrać mi mój pas w wadze ciężkiej. Polak ma dobrą technikę i jest bardzo szybki - być może nawet szybszy niż Haye - dodał Witalij Kliczko.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl »


Więcej o: