Sport.pl

Boks. Z więzienia na ring: Artur Szpilka poznał rywala na galę w Rzeszowie

25 czerwca na gali "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie dojdzie do najbardziej oczekiwanego "debiutu" bokserskiego 2011 roku - na ring po półtorarocznym pobycie w zakładzie karnym powróci uznawany za wielki talent Artur Szpilka. Niepokonany dotychczas w pięciu pojedynkach 22-letni pięściarz z Wieliczki po raz pierwszy w karierze wystąpi w kategorii ciężkiej.
Wiadomo już z kim "Szpila" zmierzy się podczas rzeszowskich zawodów. Jak poinformował redakcję ringpolska.pl promotor boksera Andrzej Wasilewski, jego podopieczny skrzyżuje rękawice z niepokonanym Bośniakiem Ramizem Hadziaganovicem .

- Muszę przyznać, że mieliśmy spory kłopot z wyborem przeciwnika dla Artura. To jego pierwsza walka od lipca 2009 roku, przygotowywał się do niej niespełna dwa miesiące, początkowo przede wszystkim zmagając się z nadwagą, a wcześniej półtora roku nie miał żadnego kontaktu z boksem, dlatego nie chcieliśmy nikogo zbyt wymagającego, tym bardziej, że Artek nie boksował jeszcze jako ciężki - tłumaczy Wasilewski. - "Szpila" jest jednak uparty i nalegał, by rywal był możliwie najlepszy i chyba taki ostatecznie jest.

- Bośniak co prawda nie boksował jeszcze z nikim szczególnie mocnym, ale z ośmiu walk siedem wygrał przez nokaut i co ważne nie ma na koncie żadnej porażki. Tacy pięściarze, którzy jeszcze nie wiedzą, jak się przegrywa, są zawsze niebezpieczni - dodaje szef grupy 12 round KnockOut Promotions.

W pojedynku wieczoru rzeszowskiej imprezy Dawid Kostecki zaboksuje z Lolengą Mockiem o mistrzowskie pasy WBC Baltic i WBA Intercontinental wagi półciężkiej. Wystąpią ponadto: Andrzej Wawrzyk, Damian Jonak i Łukasz Maciec.

Więcej w serwisie ringpolska.pl »


Więcej o: