Boks. Powstanie serial o trenerze Manny'ego Pacquiao

Amerykańska stacja HBO, od lat słynąca z pokazywania zawodowego boksu na najwyższym poziomie, tym razem swoim widzom zaproponuje śledzenie pracy i życia prywatnego Freddie'ego Roacha. Ekipa filmowa swoje zadanie zacznie wykonywać już niedługo.
Znakomitemu szkoleniowcowi kamery będą towarzyszyć praktycznie wszędzie, począwszy od treningów w należącym do niego gymie w Los Angeles, na jego domu skończywszy. Premiera serialu, który będzie składał się z sześciu odcinków, zaplanowana jest na początek 2012 roku.

51-letni Roach to były pięściarz kategorii lekkiej. W karierze zawodniczej nie osiągnął wielkich sukcesów, kończąc ją z bilansem 40 wygranych i 13 porażek. Największe osiągnięcia stały się jego udziałem dopiero po zajęciu się trenerką. Obecnie Amerykanin pracuje między innymi z mistrzem świata federacji WBO w wadze półśredniej Mannym Pacquiao, uważanym za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe oraz Amirem Khanem, posiadaczem tytułu WBA w kategorii junior półśredniej.

Ostatnio Roach otrzymał propozycję pracy z olimpijską reprezentacją USA, która przygotowuje się do igrzysk w 2012 roku. Szkoleniowiec nie odmówił, podkreślając, że pomoc w prowadzeniu amerykańskiej kadry jest dla niego olbrzymim zaszczytem.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?