Boks. Kliczko: Adamek jest szybki i mocno bije

10 września na wybudowanym specjalnie na EURO 2012 Stadionie Miejskim we Wrocławiu w pojedynku o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC rękawice skrzyżują od lat znajdujący się na szczycie królewskiej dywizji Witalij Kliczko i były czempion kategorii półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek.
- Organizowaliśmy walki braci Kliczko w najbardziej prestiżowych arenach globu, od Madison Square Garden w Nowym Jorku po Staples Center w Los Angeles i na największych stadionach futbolowych w Niemczech. Walki Kliczków to olbrzymie wydarzenia na skalę światową, dlatego jesteśmy podekscytowani, że możemy zorganizować walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej na jednym z obiektów w Polsce. Atmosfera będzie wspaniała - zapowiada menadżer braci Kliczko Tom Loeffler.

Dla obchodzącego w lipcu 40-te urodziny Witalija Kliczki potyczka z polskim "Góralem" będzie już siódmą kolejną obroną pasa WBC, ale Ukrainiec zapewnia, że nie zlekceważy głodnego sukcesu challengera. - Adamek jest bardzo doświadczonym, szybkim i mocno bijącym rywalem - komplementuje pięściarza z Gilowic "Dr Żelazna Pięść", dodając: - To fantastyczne, że polski i ukraiński bokser staną razem w ringu w pierwszym wielkim sportowym wydarzeniu promującym EURO 2012.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tej walki i już nie mogę się jej doczekać - deklaruje Tomasz Adamek, który, mierząc się z Kliczką, stoczy swój siódmy pojedynek w kategorii ciężkiej.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?