Boks. "Diablo": Liczę na Adamka, ale będzie miał ciężko

- Bardzo szanuję Tomka jako sportowca, podziwiam go za charakter, który pokazuje w ringu i daje kibicom te wszystkie emocje, jakie widać na trybunach. Liczę na niego, ale ostatnio z Kliczką walczył dwukrotny mistrz świata - Solis - i widzieliśmy, jak ta walka się zakończyła - mówił podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku Krzysztof Włodarczyk.
Diablo pytany o wynik wrześniowej potyczki Tomasza Adamka z czempionem WBC królewskiej dywizji Witalijem Kliczką odpowiedział: - Na pewno Tomek będzie miał ciężko, jednak chciałbym żeby wygrał, bo to by było dla Polski wielkie wydarzenie: mistrz świata wagi ciężkiej... ale nie oszukujmy się, będzie bardzo trudno.

Zagadnięty o to, czy podtrzymuje swoją opinię, że "Góral" ma w konfrontacji z dwumetrowym Ukraińcem tylko 35% na wygraną, "Diablo" odparł:

- Myślę, że tak, chociaż mam nadzieję, że z tych 35 zrobi się 70 i będzie "great" - Tomek wygra walkę. Kliczko boksuje tak, że nie daje sobie zrobić krzywdy, bardzo mądrze. Boksuje na odchyleniu, trzyma rywala na dystans długimi rękoma i nie daje podejść do siebie, a każde jego uderzenie, jak mówił mi Albert Sosnowski, to jest zderzenie ze ścianą.

- Tomka plusem będzie to, że w ringu jest bardzo ruchliwy, dużo pracuje na nogach, zmienia pozycje, płaszczyzny, ma ten element lepiej dopracowany od Alberta i jego walka z Kliczką może wyglądać lepiej - dodał Włodarczyk.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?