Kliczko: Nie zlekceważę Haye'a

2 lipca podczas gali bokserskiej w Imtech-Arena w Hamburgu najlepszy obecnie zawodnik wagi ciężkiej na świecie Władymir Kliczko w pojedynku o mistrzowskie pasy federacji IBF, WBA i WBO zmierzy się z Davidem Haye. Faworyzowany Ukrainiec zapewnia, że nie zlekceważy najbliższego przeciwnika, jednak zapowiada swoje jubileuszowe 50. zwycięstwo przez nokaut w zawodowej karierze.
- Nie zlekceważę Davida Haye'a. On wywodzi się z niższej kategorii wagowej i będzie chciał potwierdzić swoją klasę w wadze ciężkiej. Haye jest posiadaczem jednego z tytułów, co mnie i mojego brata bardzo interesuje, gdyż chcemy mieć wszystkie pasy wagi ciężkiej - mówi Kliczko. - On jest szybki, a jego bilans walk najlepiej świadczy o jego klasie. Z pewnością nie zlekceważę szybkości i siły uderzenia Haye'a. Boksuję zawodowo ponad piętnaście lat, po prostu wiem dokładnie, czego spodziewać się po poszczególnych przeciwnikach. W swojej karierze 49 razy wygrywałem przed czasem, Haye będzie moją 50. ofiarą.

Oprócz mistrzowskich tytułów federacji WBO, IBF i WBA stawką pojedynku Kliczko - Haye będzie miano najlepszego boksera wagi ciężkiej w rankingu prestiżowego magazynu "The Ring".

Więcej o boksie na Ringpolska.pl  ?