Sport.pl

Boks. Walka Kliczko-Haye w ponad 150. krajach świata

Wczoraj świat obiegła informacja, że menedżer Bernd Boente z grupy promotorskiej K2 Promotions oraz Adam Booth, reprezentujący interesy mistrza świata WBA wagi ciężkiej, Davida Haye`a (25-1, 23 KO) ustalili, że pojedynek unifikacyjny pomiędzy Anglikiem i posiadaczem pasów IBF i WBO, Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO), odbędzie się 2 lipca w Hamburgu na mieszczącym 57 tysięcy kibiców stadionie Imtech Arena.
Równolegle z wyborem miejsca, na ten od dawna wyczekiwany i wzbudzający ogromne emocje pojedynek, trwały negocjacje z różnymi telewizjami świata. Szacuje się, że walkę na szczycie dywizji królewski obejrzą na żywo kibice w około 150 krajach.

- Walka odbędzie się 2 lipca w Hamburgu - zapewnił Boente. - To jest informacja na 100 procent pewna. Braliśmy pod uwagę różne opcje, prowadząc rozmowy w sprawie organizacji tej walki w innych krajach, np. w Szwajcarii, czy na Ukrainie. Jeśli chodzi o same Niemcy, również było kilka opcji, ale zwyciężył Hamburg.

- To nasza wspólna - moja i Adama - decyzja. Mamy jeszcze jedną doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów boksu - walkę będzie można zobaczyć na żywo w ponad 150 krajach na całym świecie - zakończył niemiecki menedżer.

Wszystko o boksie na Bokser.org »


Więcej o: