Sport.pl

Boks. Rok Tomasza Adamka w rankingu "Biblii boksu"

W tym tygodniu mija rok, od kiedy Tomasz Adamek zadebiutował na liście najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej prestiżowego magazynu "The Ring". Aktualnie "Góral" okupuje czwartą pozycję w rankingu miesięcznika nazywanego "Biblią boksu", ustępując miejsca tylko trzem mistrzom świata - Władimirowi Kliczce, Witalijowi Kliczce i Davidowi Haye.
Adamek swoją pierwszą walkę w "królewskiej" dywizji stoczył w październiku 2009 roku, wygrywając przez techniczny nokaut z Andrzejem Gołotą. Również następnych pięć pojedynków bokser z Gilowic rozstrzygał na swoją korzyść, pokonując kolejno: Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta, Vinny'ego Maddalone i Kevina McBride'a.

Zanim "Góral" postanowił spróbować swych sił w gronie "ciężkich", był mistrzem świata wag półciężkiej i junior ciężkiej. W tej ostatniej, po zwycięstwie nad Stevem Cunninghamem w grudniu 2008 roku, sięgnął po mistrzowski pas wspomnianego magazynu "The Ring ".

W swoim najbliższym występie, 10 września we Wrocławiu, Tomasz Adamek zmierzy się z czempionem wszechwag federacji WBC Witalijem Kliczką.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl »


Więcej o: