Boks. Kliczko: Walka z Wałujewem? Jestem gotowy!

Po błyskawicznym sobotnim zwycięstwie nad Odlanierem Solisem mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko już myśli o szybkim powrocie na ring. Mówi się, że ?Dr Żelazna Pięść? mógłby zaboksować po raz kolejny już w czerwcu, ale póki co nie wiadomo, kto mógłby być jego rywalem.
- Odnośnie mojej najbliższej walki, to mogę powiedzieć tylko tyle, iż wybierzemy przeciwnika klasowego, z bardzo dobrym nazwiskiem, tak by widzowie mogli cieszyć się dobrym widowiskiem - mówi Kliczko. - Musi być to ktoś notowany w czołówkach rankingów, a tak naprawdę niewielu zostało pięściarzy spełniających te kryteria, których jeszcze [z bratem Władimirem] nie pobiliśmy.

Przy okazji spekulacji na temat oponenta Ukraińca szybko powrócił temat jego walki z mierzącym 215 cm byłym czempionem federacji WBA Nikołajem Wałujewem. Kliczko przychylnie odnosi się do tego pomysłu. - Z chęcią zawalczyłbym z Nikołajem. Przyznam szczerze, że nie wiem jednak jak do końca wygląda sytuacja z jego zdrowiem. Słyszałem, że przechodził kolejne operacje. Niemniej życzę mu szybkiego powrotu do dobrej sprawności. Kliczko - Wałujew to starcie którego bardzo chcieliby kibice. Mówiąc krótko: jeśli Rosjanin wykaże chęć stoczenia takiego pojedynku, to ja jestem gotów - zapewnia ukraiński mistrz.

Więcej w serwisie ringpolska.pl ?