Boks. Solis ofiarą cenzury

Oficjalny pretendent federacji WBC Odlanier Solis przed dzisiejszym pojedynkiem z Witalijem Kliczką nie będzie mógł wyjść do ringu przy akompaniamencie wybranego przez siebie pierwotnie utworu. Relacja na żywo z walki od 23.30 na Sport.pl.
Piosenka niemieckiego wykonawcy Sido zatytułowana "Auf die Fresse" ("Po mordzie"), nie przypadła do gustu niemieckiej telewizji RTL, głównego organizatora gali.

RTL oświadczyła, że wskazany przez Solisa utwór zawiera zbyt kontrowersyjne treści. Fragment piosenki brzmi: "Chcesz po mordzie, chcesz od nas po mordzie. Chcesz pałką po mordzie, chcesz pięścią po mordzie. Moja banda przyjdzie pod osłoną nocy i przyniesie ze sobą grozę..." Zdaniem stacji, która nadaje również w Austrii i Szwajcarii, celem 30-letniego Solisa może być sprowokowanie Kliczki. RTL zaproponowała pięściarzowi inny utwór, wykonywany przez niemieckiego rapera o pseudonimie Raptile.

Za transmisję każdego pojedynku braci Kliczków, RTL płaci Ukraińcom 2,5 miliona euro. Dzisiejsze starcie 39-letniego Witalija z Solisem odbędzie się w Kolonii. W hali Lanxess-Arena spodziewany jest komplet (19 tysięcy) publiczności.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?