Boks. Sparował z Kliczką: "Adamek bez szans"

Dziś na gali w Kolonii w jednym z pojedynków poprzedzającym walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC pomiędzy Witalijem Kliczką i Odlanierem Solisem na ring powróci były mistrz Unii Europejskiej Michael Sprott. Zdaniem Brytyjczyka, który pomagał Kliczce w przygotowaniach do dzisiejszej obrony tytułu, jeśli Ukrainiec pokona Solisa, to we wrześniowym starciu z Tomaszem Adamkiem, będzie zdecydowanym faworytem.
W opinii Skeltona dużo większe szanse na wygraną ma w planowanym na lato boju z młodszym z braci Kliczko - Władimirem - inny były król kategorii do 91 kg David Haye.

- Szanse w pojedynku Haye'a z Władimirem rozkładają się według mnie 50:50. To będzie dla Kliczki prawdziwe wyzwanie! - ocenia Anglik. - Adamek? Jest dobry, ale nie ma takiej siły ciosu jak Haye. To może być całkiem interesująca, niezła walka, ale postawiłbym w niej na Witalija.

- Witalij jest wyjątkowy. Potrafi wyprowadzać niesamowite uderzenia. Sparowałem z nim kilka tygodni. Nie widzę możliwości, by Adamek był w stanie wywrzeć na nim jakąś presję - dodaje Michael Sprott.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?