Boks. Walka Proksy w Madrycie, Sosnowskiego w Hamburgu?

26 marca w Hamburgu, a nie jak wcześniej informowano, we Frankfurcie nad Odrą, odbędzie się walka o tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej pomiędzy Albertem Sosnowskim i Aleksandrem Dimitrenką.
To już kolejna wprowadzana przez promującą Dimitenkę grupę Universum zmiana dotycząca daty lub lokalizacji pojedynku, który pierwotnie rozegrany miał zostać 4 grudnia na gali w Schwerinie, jednak został odwołany, gdy tuż przed planowanym wyjściem na ring dwumetrowy Ukrainiec zasłabł w szatni.

Albert Sosnowski, dla którego zbliżająca się walka będzie szansą na odzyskanie tytułu czempiona Starego Kontynentu, szlifuje aktualnie formę na zgrupowaniu w Warszawie, sparując między innymi z niepokonanym Brytyjczykiem Tomem Dallasem.

Proksa będzie bronił tytułu w Madrycie? Wygląda na to, że 15 kwietnia w Madrycie swój kolejny pojedynek stoczy niepokonany na zawodowych ringach czempion Unii Europejskiej wagi średniej Grzegorz Proksa. Jak informuje Europejska Unia Bokserska, "Super G" powinien tego dnia przystąpić do obrony swojego mistrzowskiego pasa, krzyżując rękawice z 35-letnim Hiszpanem Pablo Navascuesem.

Bilans walk Navascuesa wygląda co prawda imponująco (25 zwycięstw, 1 porażka, 1 remis), ale w jego sportowym życiorysie brakuje dużych sukcesów; najbardziej znaczącym osiągnięciem Hiszpana jest zanotowany w 2009 roku remis z 41-letnim wówczas Javierem Castillejo, dla którego była to ostatnia walka w karierze. O Navascuesie zrobiło się naprawdę głośno dopiero w styczniu ubiegłego roku, kiedy stracił on szansę walki o tytuł mistrza świata IBF kategorii średniej z Sebastianem Sylvestrem, gdy przyłapano go na stosowaniu dopingu.

Dla Proksy starcie z Navascuesem byłoby prawdopodobnie najważniejszą walką w dotychczasowej karierze i dużą szansą na poprawienie pozycji w rankingach najważniejszych federacji, w których Navascues jest klasyfikowany wyżej niż Polak.

Więcej w serwisie ringpolska.pl ?