Sport.pl

Boks. Kliczko: Na takim etapie rozmów z Haye'em jeszcze nie byliśmy

Mistrz świata federacji IBF, WBO i mniej prestiżowej organizacji IBO w wadze ciężkiej Władimir Kliczko oznajmił, że jeszcze nigdy w historii długich negocjacji z czempionem WBA Davidem Haye'em strony nie były tak blisko konsensusu, jak obecnie. 34-letni Ukrainiec zdradził kilka szczegółów wstępnego porozumienia, jakie zawarł z Brytyjczykiem odnośnie pojedynku, który ma odbyć się 2 lipca.
- Kontrakt nie jest jeszcze podpisany, ale rozmowy są na takim etapie, na którym jeszcze z Haye'em nie byliśmy. Do końca roku wszystkie cztery pasy będą nasze - zapowiada Kliczko, którego starszy brat Witalij posiada pas WBC.

- Pojedynek może odbyć się w każdym miejscu, z wyjątkiem Ameryki. Jesteśmy dwoma pięściarzami z Europy, a ta walka może nie być zbyt interesująca dla Stanów Zjednoczonych. Podział pieniędzy będzie wynosił 50 na 50. Nie jest to ustępstwo dla jednej ze stron. To kompromis, w którym na ustępstwa poszły obie strony - informuje.

"Doktor Stalowy Młot" sprawia wrażenie przekonanego, że do pojedynku z Haye'em uda się doprowadzić. - Haye zapędził się w kozi róg, dlatego walka nie może się nie odbyć. Jeśli chodzi o jego zapewnienia o zakończeniu kariery, to uważam, że dla naszego pojedynku zrobiłby wyjątek i wróciłby na ring - twierdzi Kliczko. Podobnie dużego przekonania Ukrainiec nie ma co do umiejętności swojego ewentualnego przeciwnika. - Jeśli chodzi o Haye'a, to bardzo długo porównywał swoje nazwisko do nazwiska braci Kliczków. Udawało mu się to, promotorem jest znakomitym. Jednak jego umiejętności czysto bokserskie są dla mnie znakiem zapytania i będę mógł o nich powiedzieć dopiero po naszej walce - mówi Ukrainiec.

Zanim młodszy z Kliczków będzie mógł zmierzyć się z Haye'em, czeka go pojedynek w obronie pasów z innym Brytyjczykiem Dereckiem Chisorą. Do tej potyczki dojdzie 30 kwietnia w Mannheim. Jeśli 2 lipca Władimir zmierzy się z Haye'em, wówczas pod znakiem zapytania stanie jego wrześniowa walka z Tomaszem Adamkiem, która ma odbyć się w Polsce. W takiej sytuacji powinien go zastąpić 39-letni Witalij, oczywiście o ile 19 marca w Kolonii obroni pas WBC przed Odlanierem Solisem.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o: