Boks. "Jeśli ktoś może pokonać Kliczkę, to właśnie on!?

19 marca podczas gali boksu w Kolonii mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko skrzyżuje rękawice z oficjalnym pretendentem do dzierżonego przez siebie tytułu, Odlanierem Solisem. Zdaniem byłego promotora Kubańczyka, Boba Aruma, Solis - choć w starciu z ukraińskim czempionem nie będzie faworytem - jest obecnie jedynym pięściarzem mogącym zdetronizować starszego z braci Kliczko.
- Absolutnie nie skreślam Solisa. Trzeba pamiętać, iż bokserzy, którzy byli szkoleni na Kubie, mają ogromną przewagę nad innymi zawodnikami, właśnie ze względu na miejsce w którym zostali wytrenowani. Kubańska szkoła boksu jest najlepszą na świecie - twierdzi Arum.

- Gdyby Odlanier walczył z Władimirem [Kliczką], byłbym o wiele bardziej spokojny o wynik. Wprawdzie Witalij to mniej utalentowany bokser niż jego młodszy brat, jednak jest od niego o wiele twardszym zawodnikiem. To będzie bardzo trudna przeprawa dla Kubańczyka, niemniej jeśli ktoś na świecie może pokonać Witalija Kliczkę, to tym kimś jest właśnie Solis - kończy z przekonaniem szef grupy Top Rank.

Więcej na Ringpolska.pl  ?


Więcej o: