Boks. "Kliczko nie wie, co go czeka!"

19 marca na gali boksu w Kolonii złoty medalista olimpijski z Aten Odlanier Solis stanie przed szansą odebrania Witalijowi Kliczce tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Kubańczyk, który do swojej walki życia przygotowuje się na zgrupowaniu w Hiszpanii, zakończył właśnie trwającą cztery tygodnie część obozu w górach Sierra Nevada i rozpoczął zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie sesje sparingowe.
- Jak do tej pory przygotowania idą świetnie - przekonuje trener Solisa Pedro Luis Diaz Benitez. - W górach warunki mieliśmy idealne, co pozwoliło nam zbudować wspaniałą formę fizyczną. Teraz pracujemy nad aspektami technicznymi i taktycznymi.

- Witalij Kliczko nie ma pojęcia, co go czeka! To wielki mistrz, ale 19 marca spotka się ze swoim następcą. Wszyscy. którzy sądzą, że to będzie dla Kliczki kolejna łatwa walka i kolejne łatwe zwycięstwo, będą zaskoczeni! - zapowiada szkoleniowiec challengera z Kuby.

Dla Witalija Kliczki konfrontacja z Odlanierem Solisem będzie szóstą kolejną obroną pasa WBC. Solis, jako zawodowiec niepokonany, w pojedynku rangi mistrzowskiej zaprezentuje się po raz pierwszy.

Więcej na Ringpolska.pl  ?