Dwaj Amerykanie i Rosjanin sprawdzą "Diablo" Włodarczyka

Dwaj Amerykanie - Matt Godfrey i Michael Simms - będą sparingpartnerami Krzysztofa Włodarczyka podczas jego przygotowań do zaplanowanej na 2 kwietnia walki w obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC z Francisco Palaciosem. Zespół pięściarzy, który sprawdzą "Diablo" w treningowych potyczkach, uzupełni jeszcze jeden zawodnik z Rosji (team Polaka nie podał na razie jego nazwiska).
- Nie było nam łatwo znaleźć odpowiednich sparingpartnerów, bo Palacios jest nietypowym pięściarzem, potrafiącym zmieniać swoje ustawienie i raz boksować z pozycji normalnej, a raz jako mańkut - przyznaje trener Włodarczyka Fiodor Łapin.

Matt Godfrey to były mistrz Ameryki Północnej i pretendent do tytułu mistrza świata. Simms, choć nieco mniej utytułowany, jest sprawdzoną marką na rynku bokserskim - ostatnio miał okazję sparować z dwoma innymi czempionami globu kategorii do 91 kg - Marco Huckiem i Yoanem Pablo Hernandezem.  - Zarówno Godfrey jaki i Simms są klasowymi pięściarzami. Ten pojedynek ma dla nas jednak absolutnie priorytetowe znaczenie, dlatego trener Łapin miał w kwestii wyboru sparingpartnerów dla Krzyśka całkowicie wolną rękę. "Diablo" ma w kwietniu obronić pas i temu celowi podporządkowujemy wszystko - komentuje decyzję o sprowadzeniu nad Wisłę dwóch bokserów zza Oceanu promotor polskiego mistrza Andrzej Wasilewski.

Więcej o boksie na ringpolska.pl ?