Boks. Ismaiłow rywalem Masternaka

Bardzo groźny Ali Ismaiłow (18-4-1, 13 KO) będzie najbliższym rywalem naszego Mateusza Masternaka (21-0, 15 KO) podczas gali ?Olsztyn Boxing Night 2?, zaplanowanej na 11 marca. Stawką ich 12. rundowej potyczki będzie broniony przez Polaka, interkontynentalny pas federacji IBO w wadze junior ciężkiej.
Urodzony w Azerbejdżanie Ismaiłow słynie szczególnie z mocnych ciosów sierpowych, które doprowadziły go do brązowego medalu amatorskich mistrzostw świata w 1999 roku oraz krążku tego samego kruszcu rok później podczas mistrzostw Europy. W Sydney (2000) i Atenach (2004) reprezentował swój kraj na Igrzysk Olimpijskich, lecz w obu przypadkach po wygranej jednej walce, odpadał potem w drugiej rundzie turnieju.

Już jako zawodowiec zdobywał regionalne pasy - WBO Latino oraz PABA, które doprowadziły go w maju 2009 roku do walki o mistrzostwo świata federacji WBO kategorii cruiser z silnym jak tur Victorem Emilio Ramirezem. Po dwunastu zażartych i wyrównanych rundach sędziowie stosunkiem głosów dwa do jednego opowiedzieli się za obrońcą tytułu. Pojedynek jednak odbywał się w ojczyźnie Ramireza, Argentynie - i do dziś wielu ekspertów jest zdania, że tego dnia to ręka Azera powinna zostać uniesiona do góry, a pas zawisnąć na jego biodrach.

Ismaiłow ostatnią potyczkę stoczył w grudniu, a jej stawką była pozycja oficjalnego pretendenta do tronu WBA. Ali w pierwszej rundzie został zastopowany przez aktualnego już championa, Yoana Pablo Hernandeza, jednak z pewnością będzie najsilniejszym dotąd obok Łukasza Janika rywalem popularnego "Mastera".

Zamieszkały we Wrocławiu Masternak jest powszechnie uważany za jeden z największych talentów w polskim boksie. Pomimo zaledwie 23. lat już teraz w czołowej piętnastce notuje go każda z czterech najważniejszych na świecie federacji. Mateusz zajmuje odpowiednio pozycje - WBC #11, WBA #9, IBF #13, WBO #15. Jeśli więc w Olsztynie upora się z bardzo groźnym Ismaiłowem, z całą pewnością zrobi duży krok w kierunku walki o mistrzostwo świata.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?