Sport.pl

Boks. Diablo zaczyna walki sparingowe

2 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy Krzysztof Włodarczyk zmierzy się w pojedynku o pas WBC wagi junior ciężkiej z Portorykańczykiem Francisco Palaciosem. Popularny "Diablo" zakończył już pierwszą fazę przygotowań, w której dużo czasu poświęcił treningowi siłowemu i od poniedziałku rozpoczyna walki sparingowe.
- Przez ten tydzień Krzysiek sparował będzie jeszcze z kolegami z grupy KnockOut Promotions, ale od następnego ściągamy mu już zagranicznych sparingpartnerów - mówi trener polskiego czempiona Fiodor Łapin.

- Zależy nam na sparingpartnerach, którzy potrafią zmieniać pozycję w trakcie rundy, bo tak właśnie potrafi walczyć Palacios. To nietypowy bokser, może walczyć jak zawodnik praworęczny, a już chwilę później ustawiony być jak mańkut - charakteryzuje portorykańskiego "Czarodzieja" szkoleniowiec Włodarczyka.

Podczas gali w Bydgoszczy oprócz "Diablo" wystąpi jeszcze sześciu innych polskich pięściarzy zawodowych: Damian Jonak, Łukasz Janik, Tomasz Hutkowski, Izuagbe Ugonoh, Krzysztof Głowacki i Łukasz Maciec.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl »


Więcej o: