Boks. Kliczko i Solis trenują wysoko w górach

Do zaplanowanej na 19 marca walką o pas federacji WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Witalijem Kliczką i Odlanierem Solisem, główni bohaterowie wieczoru przygotowują się wysoko w górach. 39-letni obrońca tytułu tradycyjnie na miejsce swojego obozu wybrał austriackie Alpy, a oficjalny pretendent do jego pasa udał się do pasma górskiego Sierra Nevada w Hiszpanii. Starcie Ukraińca z 30-letnim Solisem odbędzie się w hali Lanxess-Arena w Kolonii.
Jak przed każdym pojedynkiem, Kliczko zorganizował sobie sześciotygodniowy obóz w austriackim Going, gdzie trenuje pod okiem Fritza Sdunka. - Zmierzy się ze mną doświadczony, utalentowany, niełatwy rywal, do tego młody, agresywny i pełen energii - mówi Ukrainiec. - Celem Solisa jest zostanie mistrzem świata. Jest bardzo niebezpieczny, to jeden z najlepszych zawodników w wadze ciężkiej, złoty medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata w boksie amatorskim. Odlanier jest jednym z moich najtrudniejszych rywali w ciągu całej kariery zawodowej. Jednak o swoim zwycięstwie przekonany jestem w stu procentach. Nie wiem dokładnie, na ile groźny będzie Kubańczyk, tak więc nie zamierzam go lekceważyć - powiedział mistrz świata.

Solis przygotowuje się z kolei hiszpańskiej Andaluzji, gdzie trenuje na wysokości 2700 metrów nad poziomem morza. Wśród jego sparingpartnerów znalazł się między innymi David Price, brązowy medalista olimpijski z Pekinu, który dzięki swoim gabarytom ma naśladować styl Kliczki. Wcześniej Brytyjczyk pomagał też Albertowi Sosnowskiemu, którego w maju ubiegłego roku czekało starcie z Ukraińcem (Polak przegrał przez nokaut w 10. rundzie). Solis jest przekonany, że w marcu kibice zobaczą najlepszą walkę wszechczasów, a wtóruje mu jego promotor Ahmet Oner. - Przejdziemy do historii i skończymy erę braci Kliczków.

- Jestem szczęśliwy, że będę mógł stoczyć tę walkę. Zobaczycie, to czego nigdy w życiu jeszcze nie widzieliście. Nie odjadą z Kolonii bez mistrzowskiego pasa! Moje marzenie może się spełnić i zostanę pierwszym kubańskim czempionem wagi ciężkiej. Bracia Kliczko unikali walki ze mną, ale teraz Witalij nie ma się już gdzie przede mną schować. Położę kres panowaniu braci w kategorii ciężkiej - zapowiada niepokonany na zawodowym ringu Solis, który prawo do walki ze starszym z braci Kliczków wywalczył sobie w grudniu ubiegłego roku. W Miami pokonał wówczas Raya Austina przez dyskwalifikację rywala.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?