Boks. "Bestia ze Wschodu" główną atrakcją gali w Abu Dabi?

Jak informują ukraińskie media, za sprawą trzyletniego kontraktu, jaki podpisała ostatnio niemiecka grupa Sauerland Event, niebawem wielki boks zawodowy zawita do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W pierwszym dużym pięściarskim show na Bliskim Wschodzie, które planowane jest na grudzień, wystąpić ma najwyższy w historii mistrz świata wagi ciężkiej Nikołaj Wałujew, który wraca do sportu po przerwie spowodowanej kontuzjami. Impreza odbyć na krytym stadionie piłkarskim.

- Arena jest klimatyzowana, może pomieścić 45 tysięcy widzów - mówi szef Sauerland Event Wilfried Sauerland, a jego syn Kalle dodaje, że podpisany kontrakt obejmuje także współpracę z amatorskimi pięściarzami z Emiratów Arabskich: - Zaplanowaliśmy już obozy treningowe w Berlinie i Emiratach. Tamtejsi utalentowani bokserzy trafią pod opiekę naszych najlepszych trenerów.

Po Grand Prix w F1, klubowych mistrzostwach świata w piłce nożnej, arabski kraj postanowił zorganizować imprezę w kolejnej dyscyplinie sportu o globalnym zasięgu.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?