Boks. Huck chętny do walki z Krzysztofem Włodarczykiem

Mistrz świata federacji WBO Marco Huck oświadczył, że z niecierpliwością czeka na decyzje swoich promotorów w sprawie turnieju Super Six w kategorii junior ciężkiej. 26-letni Niemiec bośniackiego pochodzenia stwierdził, że bardzo chętnie zmierzyłby się w nim z Krzysztofem Włodarczykiem, posiadaczem pasa WBC w tej dywizji.
- Mam nadzieję, że Super Six wkrótce ruszy i będę mógł stanąć do walki z moim kolegą z Polski, Włodarczykiem. Mam nadzieję, że kiedyś zmierzę się z nim w Polsce, gdzie mam sporo kibiców - powiedział Huck, który w najbliższym pojedynku zmierzy się ze starym znajomym Włodarczyka, Giacobbe Fragomenim. To właśnie w rewanżowym starciu z Włochem, które odbyło się w maju ubiegłego roku w Łodzi, "Diablo" sięgnął po pas WBC. Pierwszy pojedynek Włodarczyka z Fragomenim miał miejsce rok wcześniej w Rzymie. Walka zakończyła się wówczas remisem.

Starcie Hucka z 41-letnim już Fragomenim będzie miało charakter dobrowolnej obrony pasa WBO, ponieważ w grudniu 2010 roku pięściarz grupy Sauerland Event obronił swoje trofeum przed oficjalnym pretendentem Denisem Lebiediewem. W kolejnej walce Huck ma zatem prawo do wyboru dowolnego przeciwnika z pierwszej "15" WBO. - Jeszcze nie analizowałem walk mojego rywala, ale na pewno mogę powiedzieć, że jest to twardziel - oznajmił niemiecki pięściarz.

2 kwietnia swoją walkę stoczy także Włodarczyk, który stanie przed sporo cięższym zadaniem niż Niemiec i w Bydgoszczy w obowiązkowej obronie pasa podejmie niepokonanego na zawodowym ringu Francisco Palaciosa. Turniej Super Six może rozpocząć się zatem nie wcześniej, niż w drugiej połowie 2011 roku.

Więcej na www.bokser.org ?