Boks. "Kliczko będzie chciał nas okraść ze zwycięstwa"

Były mistrz Europy wagi ciężkiej Władimir Wirczis będzie obok Davida Price'a podstawowym sparingpartnerem Odlaniera Solisa przed zaplanowaną na 19 marca walką o pas WBC z Witalijem Kliczką - potwierdza promotor Kubańczyka Ahmet Ohner. Szef grupy Arena nie łudzi się jednak, że nawet najlepszy zestaw sparingpartnerów może dać komukolwiek gwarancję wygranej w starciu ze starszym z braci Kliczko.
Zdaniem Ohnera jego podopiecznego czeka bardzo trudne zadanie. - Na walkę z Witalijem generalnie trudno jest się przygotować. Nasz rywal to świetny bokser, jeden z największych w historii, będzie się kiedyś o nim mówiło jak o Muhammadzie Alim. Postaramy się jednak zadać Kliczce kończący cios - mówi Ohner.

- Solis będzie walczył do końca, mimo, że 19 marca zmierzy się w ringu nie tylko z Witalijem Kliczką, ale z całą epoką boksu, w której bracia Kliczko nie mieli sobie równych. Nie wątpię, że Witalij w Kolonii będzie chciał nas okraść e zwycięstwa. Dlaczego tak mówię? Bo o wygraną na punkty będzie trudno - powiedział Ohner.

- On ma po swojej stronie sławę, tytuły, sędziów i publiczność. Gdy jedziesz walczyć do Niemiec, oznacza to jedno - zostaniesz pokonany. W tym kraju Kliczkowie zawsze wygrywają. Niemcy to dla Kliczki drugi dom, ale nie poddamy się - zapewnia promotor kubańskiego mistrza olimpijskiego z Aten.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?