Boks. Kliczko rozpoczął przygotowania do walki

Czempion wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko rozpoczął przygotowania do zaplanowanego na 19 marca pojedynku w obronie tytułu przeciwko Kubańczykowi Odlanierowi Solisowi.
Ukrainiec zameldował się wczoraj w austriackiej miejscowości Going, gdzie znajduje się stała baza treningowa grupy K2 Promotions. Oddalone o około 100 km od Insbrucku podalpejskie miasteczko już od przeszło siedmiu lat jest głównym miejscem przygotowań obu braci Kliczko do ich mistrzowskich walk.

Starcie z mającym na swoim koncie złoty medal Igrzysk Olimpijskich Odlanierem Solisem będzie dla "Dr Żelaznej Pięści" tzw. "obowiązkową" obroną tytułu i zdaniem wielu obserwatorów zapowiada się jako najcięższy od długiego czasu test dla blisko 40-letniego mistrza.

Witalij Kliczko to potencjalny rywal Tomasza Adamka we wrześniowej walce o światowy czempionat. To właśnie on stanie naprzeciw "Górala", gdyby jego młodszemu bratu - Władimirowi w kwietniowym pojedynku z Dereckiem Chisorą przytrafiła się porażka lub poważna kontuzja.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?