Kliczko: Kontrakt z Adamkiem nie jest przejawem arogancji?

Kilka dni temu promujący Kubańczyka Odlaniera Solisa Ahmet Ohner ostro skrytykował braci Kliczko za podpisanie - jego zdaniem przedwczesne - umowy na wrześniowy pojedynek z Tomaszem Adamkiem.Szef pięściarskiej grupy Arena posunięcie ukraińskich mistrzów wagi ciężkiej uznał za przejaw arogancji wobec ich najbliższych rywali, bo wiosną obu Kliczków czekają jeszcze walki w obronie tytułów i wcale nie ma gwarancji, że przed zakontraktowaną potyczką z Adamkiem nadal będą dzierżyli mistrzowskie pasy.
Witalij Kliczko, który 19 marca zmierzy się ze wspomnianym Solisem, ze spokojem przyjmuje zarzuty Ohnera, zapewniając jednocześnie, że nie zamierza zlekceważyć swojego marcowego oponenta. Boks jest jak gra w szachy. Musimy wyznaczać sobie kolejne cele, planować kolejne ruchy - mówi "Dr Żelazna Pięść". - Nie rozumiem, dlaczego podpisanie umowy z Adamkiem miałoby być przejawem arogancji. Bo Ohner tak powiedział? Przecież to nonsens...

- Nigdy nie lekceważyłem swoich rywali! - podkreśla Kliczko, dodając, że niebawem podopieczny tureckiego promotora boleśnie się o tym przekona: - Ohner zapowiada, iż Solis zakończy panowanie braci Kliczko. Otóż jest w błędzie! To ja zburzę świat pana Ohnera i zrobię to z przyjemnością!

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?