Boks. Kliczko, Solis i... Spongebob

Wczoraj w Kolonii odbyła się konferencja prasowa, poświęcona pojedynkowi mistrza świata WBC w wadze ciężkiej Witalija Kliczki (41-2, 38 KO) z oficjalnym pretendentem do jego pasa Odlanierem Solisem (17-0, 12 KO). 39-letni Ukrainiec z szacunkiem wypowiadał się o sukcesach swojego rywala, jednak wyraził przekonanie, że zdoła obronić swój tytuł. Starcie Kliczki z Solisem odbędzie się 19 marca w kolońskiej Lanxess-Arenie.
Więcej o boksie na Bokser.org ?

- Walczyłem z wieloma silnymi pięściarzami, ale jeszcze nigdy nie mierzyłem się z mistrzem olimpijskim. Spodziewam się, że walka przeciwko młodemu i utalentowanemu rywalowi, chcącemu odebrać mi tytuł, nie będzie łatwa. Sądzę jednak, że Solis nic w niej nie osiągnie. Obronię swój tytuł i pokażę, dlaczego jestem mistrzem świata - powiedział mistrz świata.

30-letni Solis był jak zwykle pewny siebie. Odpowiadając na pytanie, jak się czuje przed najtrudniejszą walką w karierze, uśmiechnął się. - A dlaczego uważacie, że to będzie moja najcięższa walka? Możecie mi powiedzieć, co czyni pięściarza silnym albo przewyższającym innych pod względem sportowej klasy? Dotychczas wszyscy moi rywale mieli po dwie ręce i nogi. Zrozumiałbym pytanie, gdybym po raz pierwszy w karierze walczył z rywalem z trzema rękami - przekonywał Kubańczyk. Na konferencji Solis zjawił się z nietypowym gadżetem. Na szyi pięściarza widniał ... SpongeBob, bohater popularnej kreskówki dla dzieci. - SpongeBob to kultowa postać. Gąbka, która pochłania wszystko. Ja również zamierzam pochłonąć pas Kliczki - stwierdził mistrz olimpijski z 2004 roku.

O dwa mistrzowskie pasy walczy Paweł Kołodziej ?