Kliczko: Najpierw Adamek, potem Haye

Walka 30 kwietnia z Dereckiem Chisorą a następnie pojedynek we wrześniu z Tomaszem Adamkiem - tak wyglądają według Dana Rafaela z ESPN plany na rok 2011 mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO i IBF Władimira Kliczki.
W grafiku "Dr Stalowego Młota" nie ma już zapowiadanej wcześniej na 2 lipca potyczki z czempionem WBA Davidem Haye, który zrezygnował z walki z Ukraińcem po tym, jak ten zakontraktował kwietniowy bój z Chisorą.

Kliczko w rozmowie z Rafaelem potwierdził odwołanie starcia z Hayem, jednak nie wykluczył, że zmierzy się z Anglikiem po konfrontacji z Adamkiem, bo nie wierzy, iż "Hayemaker" zgodnie ze swoimi zapowiedziami zakończy w październiku sportową karierę.

Ukraiński mistrz wyjaśnił również, że kontrakt na walkę z Chisorą podpisał dlatego, że bał się powtórki sytuacji z przeszłości, gdy odwołał jedną z walk, by skrzyżować rękawice z Hayem, a Anglik ostatecznie do ringu nie wyszedł.

Do starcia Tomasza Adamka z Władimirem Kliczko ma dojść we wrześniu na stadionie we Wrocławiu. Oficjalne podpisanie kontraktu przez obu pięściarzy spodziewane jest już niebawem.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?