Boks. Walka na szczycie wagi ciężkiej niemal pewna

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO i IBF Władimir Kliczko zdradził, że trwające od trzech tygodni negocjacje na temat jego unifikacyjnej walki z czempionem WBA Davidem Haye są już bardzo bliskie finalizacji.
Z wiadomości, które przekazał w mediach Ukrainiec wynika, że jedynymi niewiadomymi pozostają data oraz miejsce pojedynku. Pod uwagę brane są 30 kwietnia oraz dwa pierwsze weekendy maja. Decydujący głos w tej sprawie zabierze angielska telewizja SKY, która pokazywać ma walkę na Wyspach Brytyjskich. Miejsce rozgrywania potyczki o tytuł najlepszego "ciężkiego" globu zostanie wybrane przez obóz Ukraińca w porozumieniu z Hayem. W kontekście tym wymieniane są stadiony piłkarskie w Londynie oraz w Niemczech.

Starcie Władimira Kliczki z Davidem Haye to jedna z najbardziej oczekiwanych przez kibiców konfrontacji w boksie zawodowym, ponieważ spora część ekspertów i kibiców szermierki na pięści jest zdania, że bardzo szybki i mocno bijący Brytyjczyk jest jedynym obecnie zawodnikiem, który jest w stanie przerwać trwającą nieprzerwanie od blisko pięciu lat supremację młodszego z braci Kliczko w "królewskiej" dywizji.

Więcej na Ringpolska.pl  ?