Boks. "Diablo" przeszedł operację kolana

Krzysztof Włodarczyk, którego w kwietniu czeka obrona mistrzowskiego pasa WBC wagi junior ciężkiej z niepokonanym Portorykańczykiem Francisco Palaciosem, poddał się w zeszłym tygodniu operacji rozszczepionej łękotki. "Diablo" z bólem w kolanie zmagał się już od dłuższego czasu, jednak, jak zdradził ringpolska.pl trener pięściarza Fiodor Łapin, ostatnio kontuzja stałą się na tyle dokuczliwa, że przeszkadzało Włodarczykowi w treningach i trzeba było udać się na konsultację, a w konsekwencji na zabieg chirurgiczny.
- Krzysiek co prawda mógł wykonywać lżejsze ćwiczenia czy truchtać, ale o treningach technicznych nie było już mowy, bo obciążenie na chory staw było zbyt duże - wyjaśnił szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions.

Tymczasem Włodarczyk dochodzi powoli do siebie po operacji. W tej chwili już chodzi o kulach i jak zapewnia, liczy na szybki powrót między liny. - Póki co jeszcze będę musiał trochę odpocząć, ale potem rozpoczynam rehabilitację i wracam do treningów. W styczniu chciałbym już zacząć biegać. Na kwietniową walkę z Palaciosem forma będzie świetna - mówi "Diablo", który w maju wywalczył swój drugi w karierze tytuł mistrza świata kategorii wagowej do 91 kg.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?