Tomasz Adamek wśród super-gwiazd boksu

Miłym akcentem kończy się dla Tomasza Adamka sportowy rok 2010. "Góral" z Gilowic, który od ponad dwóch lat mieszka i trenuje w amerykańskim New Jersey, w zamykającym mijające 12 miesięcy zestawieniu współwydawcy elektronicznej wersji prestiżowego magazynu "The Ring" Douga Fischera został sklasyfikowany na 9. pozycji rankingu najlepszych pięściarzy globu bez podziału na kategorie wagowe.
Adamek, który w przeszłości dzierżył mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej, w październiku 2009 roku zadebiutował w "królewskiej" dywizji, pokonując przez techniczny nokaut Andrzeja Gołotę. W roku 2010 stoczył kolejne cztery pojedynki w kategorii ciężkiej, zwyciężając: Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta i Vinny'ego Maddalone.

Na liście eksperta magazynu nazywanego powszechnie "Biblią boksu" Tomasza Adamka wyprzedziły tylko takie gwiazdy światowych ringów jak: Manny Pacquiao, Floyd Mayweather Jr, Juan Manuel Marquez, Sergio Martinez, Władimir Kliczko, Witalij Kliczko, Fernando Montiel i Pongsaklek Wonjongkam.

"Góral" na ring powróci 16 kwietnia walką na gali w katowickim Spodku. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?