Solis żąda od Kliczki 1,5 miliona euro

Współpracownicy Odlaniera Solisa rozpoczynają negocjacje z obozem mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką. Pierwsze wymagania stawiane przez ludzi Kubańczyka są bardzo wysokie - od należącej do 39-letniego boksera Klitschko Management Group żądają 1,5 miliona euro. Strony powinny dojść do porozumienia do 7 stycznia.
- Jeśli nie osiągniemy kompromisu, prawo do organizowania walki zostanie przyznane za pomocą przetargu - poinformował Bernd Boente, menedżer Kliczki. Jeśli odbędzie się przetarg, wówczas honoraria za walkę zostaną podzielone w stosunku 70:30 na korzyść mistrza świata WBC. Promotorami 30-letniego Solisa są Ahmet Oner i Don King, który już raz "namieszał" w negocjacjach z Kliczką. Zdaniem Ukraińca to głównie on ponosi odpowiedzialność za nieudane rozmowy w sprawie walki "Dr Żelaznej Pięści" z Nikołajem Wałujewem.

Walka Kliczki z Kubańczykiem będzie miała charakter obowiązkowej obrony pasa. Status oficjalnego pretendenta Solis wywalczył sobie w piątek, kiedy to na gali boksu w Miami wygrał 10. rundzie przez dyskwalifikację z Rayem Austinem.

Więcej o boksie przeczytasz na stronie Bokser.org ?