Boks. Kostecki najwyżej z Polaków w rankingu WBA

W środę swój najnowszy ranking ogłosiła federacja WBO, a dziś to samo uczyniła organizacja WBA. Uznanie w oczach włodarzy WBA znalazło sześciu Polaków, a najwyżej stoją akcje Dawida Kosteckiego.
W wadze ciężkiej dziesiąte miejsce przypadło Tomaszowi Adamkowi (42-1, 27 KO), który za trzy tygodnie skrzyżuje rękawice z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO).

W kategorii cruiser mamy dwóch swoich przedstawicieli. Mateusz Masternak (21-0, 15 KO) awansował o jedno oczko i teraz jest trzynasty, a Paweł Kołodziej (26-0, 15 KO) siódmy. Przy okazji warto przypomnieć, iż ten drugi już w sobotę w Nysie skrzyżuje rękawice z podstarzałym trochę, 43-letnim Johnem McClainem (25-8-2, 17 KO).

Również nazwiska dwóch Polaków znajdziemy z zestawieniu dywizji półciężkiej. Wysokie, czwarte miejsce zajmuje Dawid Kostecki (35-1, 24 KO), natomiast spadek na piętnastą pozycję zanotował Aleksy Kuziemski (19-2, 4 KO), który przegrał niedawno z Dimitrijem Suchotskim.

Ostatnim Polakiem uwzględnionym w najnowszym rankingu jest siódmy w kategorii junior średniej Paweł Wolak (27-1, 17 KO). "Wściekły byk" 16 grudnia w Nowym Jorku spotka się z Elco Garcią (23-7, 12 KO) w pojedynku zakontraktowanym na dziesięć rund.

Więcej wiadomości o boksie w serwisie bokser.org ?