Boks. Trener Harrisona: Jesteśmy gotowi na Haye'a

- Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność - zapewnia na pięć dni przed walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA z Davidem Haye trener pretendenta do tytułu Audleya Harrisona Shadeed Suluki. - Jeśli David będzie chciał boksować na dystans, mamy na to receptę, jeśli będzie chciał pójść na wymianę ciosów, też coś na to mamy. Audley jest przygotowany na wszystko, co będzie trzeba zrobić, by wygrać ten pojedynek.
Zdaniem Sulukiego "A-Force" po wielu wzlotach i upadkach, jakie były jego udziałem w trakcie zawodowej kariery, znalazł się wreszcie w optymalnej dyspozycji.

- Audley w końcu pozbierał się do kupy. Odnalazł w sobie spokój, poznał samego siebie. Zdał sobie sprawę, gdzie popełnił błędy, to było mu potrzebne, by osiągnąć ten poziom dojrzałości - mówi Suluki o swoim podopiecznym, który uważany jest za jedną z wielkich niespełnionych nadziei brytyjskiego boksu.

39-letni dziś Harrison jako amator sięgnął po złoty medal olimpijski na Igrzyskach w Sydney. Na profesjonalnych ringach nie radził sobie jednak już tak dobrze - z 31 walk przegrał 4, ulegając rywalom teoretycznie słabszym od siebie. Kariera Anglika nabrała tempa dopiero w ostatnich miesiącach, gdy najpierw zwyciężył turnieju "Prizefighter", a następnie sięgnął po zwakowany przez Alberta Sosnowskiego tytuł mistrza Europy. Starcie z Davidem Haye będzie dla Harrisona pierwszą walką o tytuł czempiona globu.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl