Boks. Polska czy Panama: gdzie zawitają gwiazdy boksu?

Już tylko Polska i Panama pozostały w wyścigu o organizację 49. konwencji najbardziej prestiżowej organizacji bokserskiej - World Boxing Council. W rozgrywce półfinałowej, dzieląc los pięciu innych krajów, odpadła faworyzowana jeszcze do niedawna Turcja.
- Będę walczył do samego końca, bo jest o co walczyć - zapewnia reprezentujący nasz kraj szef grupy promotorskiej KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski - Jeśli pokonamy Panamę, to w przyszłym roku czeka nas w Warszawie prawdziwe święto boksu!

- Kibice pięściarstwa pewnie wiedzą, jakie znakomitości ringów gościły jeszcze niedawno w walijskim Cardiff na "Nocy Mistrzów WBC" - byli "ciężcy" Witalij Kliczko i Shannon Briggs, król wagi średniej Sergio Martinez, gwiazdorzy wagi super średniej Mikkel Kessler i Carl Froch oraz wielu innych. Jeśli przyszłoroczna konwencja odbędzie się w Polsce, ci wszyscy zawodnicy zawitają do nas nad Wisłę - dodaje Wasilewski, architekt sportowych sukcesów między innymi dwukrotnego mistrza świata Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i mistrza Europy Rafała Jackiewicza.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?