Boks. Dawid "Cygan" Kostecki: Muszę się mieć na baczności

23 października podczas gali boksu zawodowego "Hilton Boxing Night" w Warszawie notowany w czołówkach światowych rankingów kategorii półciężkiej Dawid Kostecki zmierzy się z reprezentantem Gujany Seanem Corbinem w pojedynku o pas WBC Intercontinental.
- Będę musiał na niego uważać, bo nie wiem o nim za dużo, ale jestem w takiej formie, że mogę walczyć z każdym - zapewnia popularny "Cygan". - Czuję już tę adrenalinę, po prostu mnie roznosi przed walką!

- Muszę być w tym pojedynku bardzo uważny, bo mój rywal walczy o dużą stawkę, jeśli mnie pokona wskoczy do wszystkich światowych rankingów. Muszę się mieć na baczności - dodaje Kostecki, którego na liście kandydatów do tytułu mistrzowskiego prestiżowej federacji WBC wyprzedzają tylko jedyny pogromca Tomasza Adamka - Chad Dawson i obdarzony potężnym uderzeniem Chris Henry.

Oprócz Kosteckiego na warszawskiej gali zaprezentują się: sklasyfikowany na 13. miejscu rankingu WBC wagi junior ciężkiej Łukasz Janik, czołowy amator minionych lat w kategorii ciężkiej Krzysztof Zimnoch, Maciej Miszkiń oraz Sławomir Ziemlewicz.

Więcej na Ringpolska.pl