Tyson pozwany na kwotę 25 milionów dolarów

Jak donoszą amerykańskie media, Mike Tyson został pozwany przez fotografa Antono Echavarrię na kwotę 25 milionów dolarów.
Pozew dotyczy zdarzenia, jakie miało miejsce na lotnisku w Los Angeles w zeszłym roku, kiedy to były król wagi ciężkiej uderzył próbującego mu zrobić zdjęcie paparazziego. Tyson stwierdził wówczas, że działał w obronie własnej, chroniąc swoją żonę i dziesięciomiesięczną córeczkę przed natrętnym fotografem.

Zeszłoroczny pozew Echaverrii został przez sąd oddalony z braku dowodów, jednak w tym złożonym ostatnio fotograf domaga się olbrzymiej kwoty, argumentując, że po zainkasowaniu ciosu "Żelaznego" Mike'e doznał poważnych szkód moralnych i fizycznych, a dodatkowo był i będzie nadal zmuszony do ponoszenia wydatków na pokrycie kosztów leczenia kontuzji, których nabawił się feralnego dnia.

Mike Tyson to najmłodszy w historii boksu czempion wagi ciężkiej - po raz pierwszy po mistrzowski pas sięgnął w listopadzie 1986 roku, mając zaledwie 20 lat. Później jeszcze czterokrotnie zdobywał tytuły mistrza "królewskiej" dywizji. Ostatnią oficjalną zawodową walkę stoczył w czerwcu 2005 roku.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?