Boks. Michalczewski Super Championem WBO

25 października, podczas 23 konwencji federacji WBO, nasz dotychczasowy najbardziej utytułowany zawodowiec z Polski - Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO), zostanie odznaczony tytułem "Super Championa " owej federacji.
Ceremonia wręczenia trofeum odbędzie się w mieście Cartagena ed Indias w Kolumbii, w którym będzie obecny nie tylko cały zarząd, ale również wiele znakomitych osobistości związanych z boksem zawodowym.

Polscy kibice również będą mieli sposobność by zobaczyć wręczanie tego tytułu, jednak w późniejszym terminie. Na gali Babilon Promotions w Wieliczce, która odbędzie się 12 listopada, obecny będzie przedstawiciel federacji WBO, który symbolicznie uhonoruje Dariusza Michalczewskiego w obecności polskich kibiców.

Dariusz Michalczewski był mistrzem świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii juniorciężkiej. Jako pierwszy bokser w historii zunifikował pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF i WBO. Jego największym osiągnięciem podczas kariery amatorskiej, było zdobycie mistrzostwa Europy w kategorii półciężkiej.

Więcej o boksie czytaj na Bokser.org