Zdunek: Nokaut na Briggsie jest bardzo możliwy

Fritz Zdunek, trener mistrza WBC wagi ciężkiej - Witalija Kliczko (40-2, 38 KO), choć spodziewa się zdecydowanej ofensywy Shannona Briggsa (51-5-1, 45 KO) w pierwszych rundach sobotniego pojedynku, przewiduje, że to jego podopieczny zdoła znokautować przeciwnika.
Zdunek był pod wrażeniem sylwetki Briggsa, który od wielu lat nie był tak dobrze przygotowany do pojedynku. Legendarny trener jest bardzo zadowolony z faktu, że Amerykanin podchodzi do walki z Witalijem tak poważnie.

- Teraz mamy pewność, że Briggs nie żartuje i bierze tę walkę na serio. Pomimo tego nie boimy się go, Witalij miał doskonałych sparingpartnerów i jest gotowy na wojnę z tak poważnym przeciwnikiem. Oglądaliśmy walki Briggsa i zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsza runda może być niezwykle trudna. Jesteśmy jednak przygotowani na pełen dystans i nie wiemy czy Briggs wytrzyma tempo Witalija. Jestem przekonany, że Kliczko opuści ring jako zwycięzca. Pojedynek może nawet zakończyć się nokautem, choć przyznaję, że Witalij nie ma tak mocnego ciosu jak Shannon. Tak czy inaczej, mój podopieczny bije bardzo mocno i możliwe, że walka nie potrwa dwunastu rund - powiedział Zdunek.

Więcej o boksie na Bokser.org ?