Boks. Sdunek: Witalij osiągnie przewagę w drugiej części walki

Fritz Sdunek, wieloletni szkoleniowiec Witalija Kliczki (40-2, 38 KO) poinformował, że głównym zadaniem, jakie stawia obecnie przed 39-letnim Ukraińcem jest ćwiczenie obrony przed nagłymi i niespodziewanymi atakami przeciwnika. Doświadczony trener chce w ten sposób przygotować mistrza świata WBC w wadze ciężkiej do zaplanowanej na 16 października w Hamburgu walki z Shannonem Briggsem (51-5-1, 45 KO), który słynie z nokautującego ciosu.
- W celu poprawienia szybkości na zgrupowanie zaprosiliśmy bardzo szybkich zawodników. Podczas sparingów z nimi Witalij nauczył się o wiele szybciej pracować na nogach. W ringu pojawia się cztery razy w tygodniu, do zakończenia przygotowań będzie miał za sobą ponad 120 rund sparingowych. Myślę, że w pierwszej fazie walki pozwoli "wyszumieć się" Shannonowi, a inicjatywę przejmie w drugiej części pojedynku - przewiduje Niemiec.

Mistrz świata WBC sparuje łącznie z czterema pięściarzami. Dwaj z nich są już bardzo dobrze znani w świecie zawodowego boksu. Mowa o mistrzu Europy wersji EBA Aleksandrze Austinowie (21-0, 16 KO) oraz Oli Afolabim (14-2-3, 6 KO), który podpisał niedawno kontrakt z grupą braci Kliczko i 11 września zmierzy się z Sandro Siproszwilim (24-6, 11 KO). W ringu zobaczymy też Ustinowa, którego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?