Atlas nie wyklucza walki Powietkina z Adamkiem

Teddy Atlas, trener występującego w wadze ciężkiej Aleksandra Powietkina (19-0, 14 KO) i zarazem ekspert stacji ESPN, przedstawił subiektywny obraz obecnej sytuacji w wadze ciężkiej. Za najlepszych uważa Władimira Kliczko (55-3, 49 KO) oraz jego brata Witalija (40-2, 38 KO). Zaraz za nimi stawia Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) i Davida Haye'a (24-1, 22 KO).
Amerykański szkoleniowiec przyznaje, że możliwa jest walka jego podopiecznego z Adamkiem w 2011 roku. W tej chwili 31-letni Rosjanin przygotowuje się do walki z Teke Oruhem (14-2-1, 6 KO), która odbędzie się 16 października w Czechowie. Dwa tygodnie później Powietkina zobaczymy na ringu w Rostocku. Jego rywal nie jest jeszcze znany.

- Jeśli mam wymienić najlepszych na tę chwilę pięściarzy wagi ciężkiej, to na pierwszym miejscu są bracia Kliczko - twierdzi Atlas. - Nie są idealni. Zdarzają im się błędy, ale to, czym się zajmują - robią to najlepiej ze wszystkich. Popierają to wspaniałym przygotowaniem fizycznym... Podoba mi się Tomasz Adamek. Robi wszystko to, co powinien, aby zaznaczyć pokazać się w tej kategorii. Nie mogę wykluczyć, że zmierzymy się z nim. A walka Rosja - Polska bez dwóch zdań przyciągnie wielkie zainteresowanie. Jednak nie dojdzie do niej teraz, raczej w przyszłym roku. Co się tyczy Davida Haye'a, to powiem, że jest dobry w ofensywie. Bardzo dobry. Jednak nikt nie weryfikuje, na ile dobry jest w obronie. Jeśli są jeszcze jacyś pięściarze, których można wymienić, to stanowią oni raczej tylko drobne elementy w mozaice wagi ciężkiej - zauważa szkoleniowiec.

Więcej o boksie na Bokser.org ?